Pijana policjantka wezwała policję do swoich znajomych. Została zawieszona

Policjantka z Kolbuszowej była na imprezie u swoich znajomych w Rzeszowie. Kiedy zaczęli się zachowywać za głośno, postanowiła wejść w służbową rolę i ich wylegitymować. Oczywiście imprezowicze nie wzięli jej słów na poważnie. Rozdrażniona funkcjonariuszka wezwała wtedy wsparcie.
Zrzut ekranu 2023-03-15 o 20.17.45.png

Policjantka jest "świeżym pracownikiem", a raczej była, ponieważ została zawieszona. Przyjęto ją do policji w czerwcu 2022 r. Ma 20 lat.
Sprawę zgłosiła po służbie, ok. godz. 5:30. Zadzwoniła na komisariat policji w Kolbuszowej i zgłosiła interwencję w związku z zakłócaniem ciszy nocnej. Kobieta czekała na funkcjonariuszy pod blokiem. Ci wyczuli od niej alkohol i przebadali alkomatem. Okazało się, że miała prawie dwa promile alkoholu we krwi.

"Policjanci z rzeszowskiej patrolówki zostali skierowani na ulicę Pigonia, gdzie miało dojść do zakłócenia ciszy nocnej. Na miejscu funkcjonariusze zastali przed blokiem trzy kobiety. W trakcie czynności okazało się, że jedna z nich jest funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Z ustaleń interweniujących policjantów wynikało, że kobieta starała się uciszyć znajomych, którzy zachowywali się głośno i mogli zakłócać spoczynek innym osobom. Ponieważ znajomi nie chcieli się uciszyć, poprosiła o wsparcie policji" - powiedziała nam aspirant sztabowy Magdalena Żuk, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

"W Komendzie Powiatowej Policji w Kolbuszowej prowadzone jest postępowanie wyjaśniające dotyczące naruszenia dyscypliny służbowej przez funkcjonariuszkę tutejszej jednostki w związku z bezpodstawnym zgłoszeniem interwencji. Nietrzeźwa policjantka, która znajdowała się w czasie wolnym od służby, w niedzielę około godziny 5.30 poinformowała dyżurnego, że znajduje się na jednej z kolbuszowskich ulic i prosi o wsparcie patrolu" - przekazała TVN 24 komisarz Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

Komendant KPP Kolbuszowej podjął decyzję o zawieszeniu funkcjonariuszki. Odebrano jej legitymację i broń. 


Dodał(a): CKM.PL Środa 15.03.2023