Pierwsza plaża z limitem plażowiczów

Plaże w trakcie wakacji mają to do siebie, że w upalny dzień jest na nich tłoczno, jak na stacji metra w piątek o 17. Na jednej z włoskich plaż postanowiono coś z tym zrobić i odgórnie wprowadzono… limit plażowiczów.
cala-biriola-8.jpg

300 – dokładnie tyle wynosi liczba osób, która może w jednym czasie przybywać na Cala Birioli - jednej z najpiękniejszych plaż we włoskiej Sardynii. Miejscówka położona jest na wchodzie wyspy, wśród malowniczych skał nad krystalicznie czystym morzem.

W sezonie letnio-urlopowym zakątek ten był do tej pory oblężony przez hordy turystów niczym starożytna Troja, a i zapewne miały tam miejsce podobne do trojańskich sceny. Dlatego też lokalne władze, by chronić unikatowy krajobraz i piękną miejscówkę przed niekontrolowanym najazdem, postanowiły wprowadzić wspomniany limit.

Obecnie wokół Cala Birioli rozstawiona jest więc regularna ochrona, która skrupulatnie liczy wszystkich przybywających najczęściej drogą morską plażowiczów. Gdy zaś licznik wybije 300, smutni panowie ochroniarze zawracają ponadprogramowych gości.

Co zaskakujące, podobno turyści wcale się na to nie skarżą i z pokorą kierują się na inne odcinki wybrzeża. Ciekawe, co by było gdyby ktoś spróbował wprowadzić tego typu limity w Polsce.


ZOBACZ TEŻ SEKSOWNĄ LASKĘ NA PLAŻY
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. escursionicalagonone.it Wtorek 22.08.2017