Pięć rzeczy na ten weekend

Nasze typy na nadchodzące dni – grzech nie spróbować! Zobacz czym warto się zająć, jeżeli skończyłeś już czytać nasz magazyn.
weekend Monster X Tour


Impreza: Red Bull Music Academy Weekender Warsaw

redbull.jpg5–7 czerwca, Warszawa
Jeśli jesteś w ten weekend w stolicy, nie możesz mieć innych planów. Kultowa impreza, podróżująca po najfajniejszych miastach świata, zawitała w tym roku do Warszawy. Trzy dni, cztery sceny pod Pałcem Kultury i Nauki i trzydziestu artystów – od Brodki, przez Pink Freud, Moritza von Oswalda, niemieckiego geniusza elektroniki, ekscentrycznego rapera Danny'ego Browna aż po kolektyw Niewidzialna Nerka, który przypomni polski hiphop z lat 90. To może być jeden z najciekawszych muzycznie weekendów tego lata.

Kino: Na skraju jutra
od 6 czerwca
Futurystyczny „Dzień świstaka” zrealizowany za kosmiczny budżet. Na ziemi trwa wojna ludzkości z Obcymi. Bill, facet zupełnie przeciętny, zostaje wysłany na front do Normandii (!) i błyskawicznie ginie. Trafia jednak do pętli czasowej – dzięki temu odradza się i ma szansę wrócić znów na pole bitwy tocząc w kółko tę samą bitwę. Z każdym powrotem staje się jednak lepszym żołnierzem... Naprawdę dobra filmowa robota i, skoro w oczekiwaniu na mundial, ten weekend masz jeszcze wolny, możesz zmarnotrawić go na tę. produkcję. Nie pożałujesz.

Telewizja: 24 - Jeszcze jeden dzień
7 czerwca, 22:00, FOX
Chcesz czy nie – Jack Bauer wrócił. Najbardziej niesforny agent amerykańskich służb specjalnych, ratujący w pojedynkę prezydenta USA przed śmiercią, a amerykańskie miasta przez zamachami terrorystycznymi znowu czyni chaos i zniszczenie. Zobacz przygody człowieka, który jest niezniszczalny jak Chuck Norris, szybki jak Usain Bolt i prawy jak Batman! Nie, ale serio – dobry serial udał się Foxowi. Naprawdę warto.

Książka: Kopalnia. Sztuka futbolu

book.jpgDo mundialu został ci tydzień. Akurat tyle, żeby połknąć absolutnie najlepsze piłkarskie czytadło dostępne teraz na rynku. Czas futbolu to zbiór opowieści przygotowanych przez najlepszych polskich (i nie tylko) sportowych dziennikarzy i blogerów. To piłkarska bomba, która wysadzi w powietrze całą twoją wiedzę o mistrzostwach świata i poukłada ją na nowo.


Outdoor: Monster X Tour

Kraków 7 czerwca
Wyjące silniki pickupów na ogromnych kołach, smród spalin, dźwięk karoserii samochodów miażdżonych przez rozpędzone ciężarówki, FMX–owcy fikający akrobacje na motocyklach i szalone wyścigi kilkutonowych potworów na kołach – do Polski zawitał szalony cyrk o nazwie Monster X Tour. Stadion Cracovii na jeden wieczór zmieni się w motoarenę na której samochody i motocykle przez kilka godzin przestaną obowiązywać prawa fizyki, a kierowców – zasada ostrożności za kółkiem.

Dodał(a): Andrzej Chojnowski/ fot. mat. prasowe Piątek 06.06.2014