Pamięć Absolutna w kinach od 31 sierpnia

Prezentowana obecnie „Pamięć absolutna”(2012) /Total Recall/ to kolejna odsłona kina akcji stawiająca pytanie o to, co jest prawdą, a co pamięcią.
Pamięć absolutna.jpg


Punktem wyjścia dla produkcji było i tym razem słynne opowiadanie Philipa K. Dicka Przypomnimy to panu hurtowo /We Can Remember It For You Wholesale/, wcześniej przeniesione na ekran w 1990 roku przez Paula Verhovena.

A zatem witajcie w Rekall, firmie, która przemieni wasze marzenia w prawdziwe wspomnienia. Dla pracownika fabryki Douglasa Quaida (Colin Farrell) taka mentalna przygoda wydaje się być miłą odskocznią od frustrującej codzienności. Co prawda nie ma zbytnich powodów do narzekań – ma piękną żonę (Kate Beckinsale), którą kocha, ale możliwość wdrukowania sobie wspomnień o życiu w roli super agenta wydaje mu się wyjątkowo kusząca.

Niestety, terapia, której ma się poddać przybiera kompletnie inny obrót i zamiast życia w glorii wspomnień super szpiega Quaid staje się ściganym numer jeden. Ucieka przed policją, na czele której stoi Cohaagen (Bryan Cranston), a do tego jedyną osobą, której może zaufać jest rebeliantka i członkini podziemnego ruchu oporu (Jessica Biel), któremu przewodzi Kuato (Bill Nighy).

W tym filmie o splątanej rzeczywistości zacierają się granice pomiędzy prawdziwym i wymyślonym światem, a przyszłość ludzkości wydaje się być całkowicie niepewna. Wraz z rozwojem akcji Quaid odkrywa swoją prawdziwą tożsamość, prawdziwą miłość i prawdziwe przeznaczenie.

TWÓRCY
Reżyseria - Len Wiseman
Scenariusz - Kurt Wimmer, Mark Bomback na podstawie opowiadania Philipa K. Dicka "Przypomnimy to panu hurtowo"
Muzyka - Harry Gregson-Williams

OBSADA
Colin Farrell - Douglas Quaid
Kate Beckinsale - Lori
Bryan Cranston - Cohaagen
Jessica Biel - Melina
Bill Nighy - KuatoDodał(a): ckm.pl Piątek 24.08.2012