Pączki Stout – piwo inspirowane tłustym czwartkiem

Kiedy już siedemdziesiąty siódmy pączek w tłusty czwartek będzie ci stawał w gardle, dobrze jest go czymś popić. Najlepiej zrobić to piwem o wdzięcznej nazwie The Pączki Stout.

Jeśli szukasz lepszego sposobu na uczczenie tłustego czwartku niż obżeranie się tonami pączków lub chcesz popić kolejnego pączka, który już utknął ci w gardle, to mamy dla ciebie prawdziwie męską propozycję. Piwo. Oczywiście inspirowane tłustym czwartkiem i pączkami.

Na doskonały pomysł stworzenia takiego trunku wpadli panowie z chicagowskiego browaru Marz Brewing. Jego licznymi pracownika są Polacy, więc browarnicy postanowili uczcić polski wkład w powstawanie całej marki.

Stąd wspomniany The Pączki Stout, czyli ciemne piwo z dodatkiem peruwiańskich miażdżonych ziaren kakaowca o delikatnym posmaku czekoladowego puddingu, czyli jednego z licznych nadzień dla pączków. Trunek ma 7 proc. alkoholu i mimo swojego posmaku, należy raczej do gorzkich napojów – idealnych do popicia słodkich pączków.

Jego premiera będzie miała miejsce w tłusty czwartek, niestety tylko w chicagowskich barach i sklepach monopolowych. Przypuszczamy, że będzie można też dostać to piwo przez internet.

Co ciekawe The Pączki Stout nie jest jedynym piwem inspirowanym Polską w ofercie Marz Brewing. Jednym z nich jest golden ale o nazwie „Tygrisku”.  

ZOBACZ TEŻ FOTKI SEKSOWNEJ DZIEWCZYNY:


Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. Instagram Środa 07.02.2018