Oszuści przestali nękać emerytów. Wzięli się za celebrytów

Dotychczas oszuści działający metodą 'na policjanta' starali się wyłudzić pieniądze od emerytów. Przyszła pora jednak na gwiazdy znane nam głównie z telewizji. Niedawno ktoś próbował wyłudzić dane i pieniądze od Anny Lewandowskiej. Żona naszego najlepszego piłkarza ostrzega, że takie sytuacje przydarzyły się także jej znajomym.

Oszuści postanowili rozszerzyć swoje działanie o wyłudzanie pieniędzy od celebrytów. Celują w osoby znane, aktorów, muzyków, influencerów. Niektórzy z nich rzeczywiście postanowili przelać pieniądze w obawie o bezpieczeństwo swojego konta.

"Odebrałam telefon od oszustów próbujących wyłudzić dane i pieniądze. Podobna sytuacja dotknęła moich znajomych, dlatego proszę, bądźcie ostrożni. Nie podawajcie żadnych danych osobom podającym się za policję czy prokuraturę przez telefon - przestrzega Anna Lewandowska.

Z kolei bardziej na ten temat wypowiedziała się Lara Gessler, opisując dokładnie jak wygląda rozmowa z oszustem. "Próbowano mnie oszukać przez telefon. Pan się podał za policjanta, legitymował się, mówił, że jeśli mu nie wierzę mogę wcisnąć +gwiazdkę+, a później 112 i się połączę z policją (…) mówił, że jest z komendy przy Wilczej (w Warszawie - red.), ja mu powiedziałam, że akurat jestem obok i mogę wpaść. Pan absolutnie się nie dawał przekonać, mówił, że to trzeba w tej chwili, bo mam telefon na podsłuchu, ludzie mnie obserwują i próbują mi się włamać na konto. Ja się nie dałam nabrać" – opisywała w swoich mediach społecznościowych.

Z ustaleń PAP wynika, że jedna z gwiazd straciła w ten sposób ponad 150 tys. zł. Dodatkowo menadżerka kilku celebrytów również pod wpływem presji przelała na konto wyłudzaczy 15 tys. Oczywiście po takiej sytuacji osoby te nie chciały podać swoich danych osobowych. 

Podkom. Rafał Retmaniak z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji stwierdził, że oszuści mogli przenieść się na inną grupę docelową ze względu na zwiększoną czujność wśród emerytów: "Przez długi okres przestrzegaliśmy seniorów, dlatego zauważalnie spadła liczba przestępstw dokonany w podobny sposób na osobach starszych w garnizonie stołecznym" - poinformował.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Piątek 26.02.2021