Oszukać przeznaczenie 5 na Blu-ray 3D

Fani kultowej serii „Oszukać przeznaczenie” doczekali się 5. części kultowego horroru na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD.

Oszukać przeznaczenie 5

Możesz podjąć próbą oglądania dziwnego serialu telewizyjnego, ale oszukasz przeznaczenia i nie uciekniesz od obejrzenia kolejnego wcielenia zła z przebojowej serii  „Oszukać przeznaczenie”… lepiej więc z tym nie walcz i zacznij oglądać ten film w dniu premiery, najlepiej zacznij seans o północy!


CO SIĘ DZIEJE:

W „Oszukać przeznaczenie 5” grupa pracowników podupadającej firmy wybiera się na wyjazd integracyjny. Wśród nich są Sam Lawton (Nicholas D'Agosto), jego najlepszy przyjaciel Peter Freidkin (Miles Fisher), dziewczyna Petera − Candice Hooper (Ellen Wroe), sekretarka Olivia Castle (Jacqueline MacInnes Wood), dziewczyna Sama − Molly Harper (Emma Bell) oraz, oczywiście, szef − Dennis Lapman (David Koechner). Podczas wycieczki Sam doznaje nagle wizji potwornej katastrofy, w której pod gruzami walącego się mostu giną wszyscy uczestnicy wyjazdu. Spanikowany wyciąga swoich towarzyszy z autobusu czym ratuje im życie, ponieważ most rzeczywiście za chwilę ulega zawaleniu.

Radość z cudownego ocalenia nie trwa jednak długo. Miejscowy koroner William Bludworth (Tony Todd) ostrzega Sama i jego przyjaciół, że Śmierci nie można oszukać i ta na pewno przyjdzie się o nich upomnieć. Przyjaciele nic sobie z tego nie robią, do czasu kiedy złowroga przepowiednia nie zaczyna się sprawdzać. Kolejni członkowie feralnej wycieczki giną w makabrycznych okolicznościach, a pozostali stają do wyścigu z czasem i Śmiercią, w którym stawką jest życie.Galapagos Films przedstawia trzymający w napięciu i przerażający horror „Oszukać przeznaczenie 5” – najnowszą odsłonę przebojowej serii, która w samych tylko kinach na całym świecie zarobiła już ponad 600 milionów dolarów. Obraz, który zdaniem krytyków jest najlepszym z całego cyklu, wyreżyserował debiutujący na dużym ekranie Steven Quale. Główne role w filmie zagrali: Nicholas D’Agosto (serial „Herosi”), Emma Bell (serial „Żywe trupy”), Miles Fisher („Bogowie i generałowie”), Jacqueline MacInnes Wood (serial „Moda na sukces”), P.J. Byrne („Szefowie wrogowie” – na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films), Arlen Escarpeta („Piątek 13.”), David Koechner (serial „Biuro”) oraz powracający do serii „Oszukać przeznaczenie” Tony Todd („Candyman”).

Sonda

Najbardziej przerażająca część tej serii to:

− We wcześniejszych filmach z serii „Oszukać przeznaczenie” wiadomo było, że bohaterowie muszą zginąć nie wiedzieliśmy tylko jak i kiedy. W nowej części dodaliśmy jednak coś nowego. Tym razem niektórzy z nich mają szansę faktycznie oszukać Śmierć – mówi reżyser Steven Quale.

Steven Quale – wieloletni współpracownik Jamesa Camerona, z którym zrealizował m.in. „Avatara” i „Terminatora 2” − otrzymał propozycję realizacji filmu „Oszukać przeznaczenie 5” ponieważ jest ekspertem od 3D, a w takim formacie horror został nakręcony. – Steve zajmuje się tą technologią od 20 lat wspólnie z Jimem Cameronem. Poza tym Steve kocha filmy i jest ekspertem jeśli chodzi wszelkie nowinki techniczne. Z tych powodów zdecydowałem się powierzyć mu reżyserię filmu – wyjaśnia producent Craig Perry.

Autorem scenariusza do „Oszukać przeznaczenie 5” jest Eric Heisserer, który przyznaje, że największym wyzwaniem w pracy nad filmem było dla niego wymyślenie niesamowitych i makabrycznych okoliczności, w których giną kolejni bohaterowie, a z których słynie seria. – Odbyłem kilka wycieczek do miejsc, w których rozgrywa się akcja filmu. Robiłem tam zdjęcia, kreśliłem plany i rozmawiałem z ludźmi. Zachowywałem się tak jakbym planował zbrodnię – wspomina Eric Heisserer.

O pracy ze scenarzystą bardzo ciepło wypowiada się reżyser. – Nasz film zachwyca wizualnie i jest pełen wspaniałych scen akcji. Jestem jednak przekonany, że widzowie zakochają się w bohaterach tej historii. To oni posuwają całą opowieść do przodu – mówi Steven Quale.

− Myślę, że w tym filmie udało nam się znaleźć złoty środek. Otwierająca go sekwencja zawalającego się mostu jest najbardziej spektakularną w historii serii, a widzowie z całą pewnością będą podczas seansu zastanawiać się co stanie się z bohaterami i jak przyjdzie im odejść z tego świata – dodaje producent Craig Perry.

Zdjęcia do filmu „Oszukać przeznaczenie 5” rozpoczęły się we wrześniu 2010 w kanadyjskim Vancouver – w tym samym mieście, w którym zrealizowano trzy pierwsze odsłony serii. Co więcej, w ekipie filmowej znalazło się wielu fachowców, którzy pracowali już wcześniej przy cyklu „Oszukać przeznaczenie” co – zdaniem Craiga Perry’ego – znacznie ułatwiło wszystkim pracę.

Zdjęcia do „Oszukać przeznaczenie 5” realizowano najnowocześniejszymi kamerami 3D. – Bardzo szybko nauczyłem się, że scen w 3D nie należy robić za wszelką cenę. To narzędzie pozwalające na lepsze opowiedzenie historii i tak należy go używać. W filmie wciąż najważniejsze są fabuła i bohaterowie, te dwa elementy spinają go w całość – wyjaśnia reżyser Steven Quale.

Na ekrany kin (również polskich) horror „Oszukać przeznaczenie 5” wszedł 12 sierpnia 2011 roku w pierwszy weekend zarabiając w samych tylko Stanach ponad 18 milionów dolarów. W sumie wpływy ze sprzedaży biletów na film na całym świecie wyniosły ponad 130 milionów dolarów.

− Jestem przekonany, że widzowie „kupią” ten film, ponieważ ma w sobie wszystko to, za co serię „Oszukać przeznaczenie” pokochały miliony fanów na całym świecie: wspaniałych bohaterów, mnóstwo emocji, zaskakujący scenariusz oraz, jak zawsze w tej serii, absolutnie niesamowite sceny śmierci. Ten film to potężna dawka adrenaliny – mówi z entuzjazmem reżyser Steven Quale.
ART2.jpg
WYDANIE BLU-RAY I DVD

Horror „Oszukać przeznaczenie 5” na Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD zadebiutuje już 20 stycznia.
Na płytach obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne:


Dodał(a): ckm.pl Piątek 20.01.2012