Oszałamiający zwiastun Battlefield 1

W zwiastunach gier najfajniejsze jest to, że – w przeciwieństwie do trailerów filmowych – nie odkrywają najlepszych scen. Bo w takich produkcjach te najciekawsze momenty są powtarzalne i właściwie ich zasób nie kończy się, dopóki gracz nie odejdzie od konsoli lub komputera.
battlefield-1.jpg

Po ilości odsłon tego zwiastuna na YouTube można domniemywać, że już go widziałeś. Ale gdyby jednak jakimś cudem przeszedł Ci koło nosa, zerknij na ten napakowany akcją trailer. Battlefield 1 to powrót do przeszłości, a konkretnie do czasów I Wojny Światowej.

Czekają Cię kampanie w kluczowych miejscach Europy, ale i na terenach arabskich. Oprócz różnorodnych lokacji, dostępny będzie też cały zastęp pojazdów. Lekkie wozy bojowe, czołgi, łodzie podwodne, samoloty – każdy z nich będzie miał swoją specyfikę prowadzenia, więc trzeba będzie każdego z nich uczyć się od podstaw. Innymi słowy - dwie gąsienice nie będą się równać innym dwóm gąsienicom.

Rozgrywka będzie jednak nastawiona na walkę w mniejszym dystansie. Możliwe będą potyczki w zwarciu – wtedy w ruch pójdą szable, bagnety, a nawet saperki. Po takim spięciu, będziesz się musiał chwilę zregenerować, czyli nie możesz się rzucić na inny pluton, wymachując maczetą. Ale jak się nietrudno domyślić  - jeden żołnierz będzie miał realny wpływ na potyczki wojenne. Będzie też charakterystyczna dla I WŚ broń w postaci gazów bojowych. By się przed nimi bronić, możesz użyć maski, ale wtedy masz ograniczoną percepcję.Otoczenie będzie bardzo interaktywne i będzie reagowało na działania gracza zniszczeniami czy zmianami aranżacji przestrzeni. Poza tym mapy mają być bardzo rozległe i skutecznie odciągnąć Cię od reala na wiele dni. Czy to w trybie kampanii, czy multiplayer, w którym może spotkać się do 64 graczy.

Battlefield 1 to tytuł, na który już zacieramy ręce i odliczamy czas do światowej premiery 21 października 2016. Gra wydana będzie na PC, PS4 i XONE. Użytkownicy tej ostatniej platformy mogą wykupić pre order, który dopuści ich do pola bitwy 18 października.

Cena wydanej przez Electronic Arts i DICE Battlefield 1 w wersji na PC to 199 złotych, a na PS4 i XONE 289 złotych.  Dodał(a): Paweł Jaśkowski Poniedziałek 09.05.2016