Ośmiolatek zarobił w rok 100 mln złotych

Ryan Kaji z Teksasu ma zaledwie 8 lat, a już zgarnia ogromną kasę. Co robi? Na swoim kanale Ryan’s World zajmuje się... prezentowaniem zabawek.

ryan (1).jpg


"Forbes" własnie ogłosił ranking najlepiej zarabiających youtuberów na świecie. Liderem jest ośmioletni Ryan Kaji, który zarobił 26 milionów dolarów, czyli 100 mln złotych. Co ciekawe, w 2018 roku zarobił "tylko" o 4 mln dolarów mniej. Jak 8-latek dorobił się takiej fortuny? Jego pomysł jest w zasadzie dziecinnie prosty.

Chłopak zaczął karierę w wieku 3 lat od bardzo prostych filmików z tzw. "unboxingiem". Czyli pokazywania, jak odpakowuje, prezentuje i bawi się zabawkami. Teraz ma już 23 mln subskrybentów i oprócz testów zabawek, robi także proste eksperymenty naukowe, prezentuje treści edukacyjna albo wrzuca filmiki o tym, jak radzić sobie z życiem 8-latka. W nagraniach pojawiają się oczywiście również jego rodzice. Zarobki dzieciaka to nie tylko zyski z odsłon i reklam. To także wpływy z własnej linii zabawek, AGD i ubrań, oraz kontrakty medialne ze stacją Nickelodeon i platformą Hulu. Nieźle jak na 8-latka.


Numerem dwa jest Dude Perfect, czyli ekipa pięciu przyjaciół, którzy kręcą filmiki rozrywkowe. Zaczynali dla żartu, teraz robią to profesjonalnie i pokazują na przykład akrobacje czy próby bicia rekordów Guinnessa. Zarabiają na tym 20 mln dolarów rocznie, czyli coś koło 76 mln złotych. Ich poczynania śledzi  47 mln subskrybentów.


Podium zamyka pięcioletnia Rosjanka Anastazja Radzińskaja. Ona z kolei zarabia na swoim kanale 68 mln złotych rocznie przy 107 mln subskrypcji z kilku kanałów. Dziewczynka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i nagrywa proste filmiki, na których najczęściej wygłupia się z tatą. Niedługo ma również wydać książkę.Reszta osób w rankingu, to głównie gamerzy, którzy zamieszczają relacje z grania w takie produkcje jak Minecraft czy Fortnite. Z kolei znany na całym świecie PewDiePie, czyli Felix Kjellberg, jest dopiero na 7 pozycji z 13 milionami dolarów wpływu (50 mln złotych). Jest on najczęściej subskrybowanym youtuberem na świecie i ma ponad 102 mln subskrypcji. Niedawno jednak ogłosił, że w tym roku robi sobie przerwę od YouTube.

Oto najlepiej zarabiający youtuberzy na świecie 

1. Ryan Kaji (23,2 mln subskrypcji, 100 mln zł)

2. Dude Perfect (47,8 mln subskrypcji, 76 mln zł)

3. Anastazja Radzińskaja (107 mln subskrypcji, 68 mln zł)

4. Rhett and Link (16 mln subskrypcji, 66,4 mln zł)

5. Jeffree Star (16,9 mln subskrypcji, 64,5 mln zł)

6.  TBNRFrags (Preston Arsement, 5,21 mln subskrypcji, 53,1 mln zł)

7. PewDiePie, Markiplier (ex aequo) (102 mln subskrypcji, 24,7 mln subskrypcji, po 50 mln zł)

9. DanTDM (Daniel Middleton, 45,5 mln zł)

10. VanossGaming (Evan Fong 24,8 mln subskrypcji, 43,6 mln zł)

 


Dodał(a): Tomasz Orszulak/Youtube Czwartek 02.01.2020