Zdolni inaczej

Przed Tobą najzdolniejsi ludzie na planecie ziemia. W tym towarzystwie każdy ma jakiś dar, dryg lub zacięcie zasługujące przynajmniej na uwagę lekarza.

oryginalny talent


Tańczyć oraz śpiewać każdy może, więc zupełnie nie rozumiemy, dlaczego niektóre telewizje i kolorowe czasopisma ekscytują się ludźmi robiącymi takie trywialne rzeczy, a zupełnie ignorują osoby utalentowane w innych dziedzinach. Na przykład w bekaniu albo podnoszeniu ciężarów penisem. Dlatego dzisiaj oddajemy sprawiedliwość oraz nasze łamy wspaniałym, wybitnym, niezwykle uzdolnionym jednostkom płci obojga, które poświęciły swoje życie dokonywaniu rzeczy wspaniałych i wielkich, choć mało kto potrafi to docenić.


GŁĘBOKIE GARDŁO
Nikt do końca nie wie, jak on to robi, ale Stevie Starr ze Szkocji potrafi połknąć niemal wszystko: od kostki Rubika, przez żarówkę, aż po kulę bilardową. Co więcej, po pewnym czasie „zwraca” te przedmioty nie tylko czyste, suche, w całości i dowolnej kolejności, ale kostkę Rubika nawet całkowicie ułożoną!

SZYBKA GADKA

Być albo nie być, oto jest pytanie... Słynny monolog Hamleta autorstwa Williama Shakespeare’a ma w oryginale 260 słów i, aby go wyrecytować, zwykły  człowiek potrzebuje  ładnych paru minut. Ale nie utalentowany pan Sean Shannon z Kanady, któremu cały ten monolog zajmuje jedynie 23,8 sekundy. Tak szybko gadać nie potrafi nawet Dariusz Szpakowski!

GŁOS PIWOSZA

Przeciętny samochód osobowy emituje dźwięki na poziomie 80 decybeli. Ciężarówka hałasuje jakieś 90 dB. Piła łańcuchowa to 100 dB. Ale Brytyjczyk Paul Hunn po kilku piwkach beka z siłą 109,9 decybela! I uwielbia robić to przy każdej okazji. Jego megabek można usłyszeć nie tylko w angielskich pubach, ale i w teatrze...

PAMIĘĆ ABSOLUTNA

Jędrzej Cytawa z Lublina ma pamięć porównywalną z superkomputerem Cray Jaguar. Nasz rodak zna np. cały wieczny kalendarz, więc z pamięci może podać dzień tygodnia z dowolnej daty na parę tysięcy lat w przód i w tył. Potrafi też w mniej niż 6 godzin zapamiętać tysiąc słów w obcym języku albo w ciągu minuty 175 różnych cyfr. Czyli o jakieś 174 więcej niż większość polskich polityków, działaczy związkowych i redaktorów CKM...

CZŁOWIEK PROCA

Amerykanin Monte Pierce już w dzieciństwie zaczął rozciągać płatki swoich uszu, które stawały się coraz dłuższe i dłuższe. Dziś mogą się wyciągnąć jak guma na 12 cm, ale nie to jest najważniejsze. Otóż Monte wykorzystuje swoje rozciągnięte uszy jako procę i wystrzeliwuje z nich monety na odległość ponad 3,5 metra. I to jest rekord świata!

ALUKILLER

Król August II Mocny podobno łamał gołymi rękami podkowy. Dla Scotta Murphy’ego z USA podkowy to pikuś. Scott w ciągu kilku sekund zwija w rurkę aluminiowe patelnie o średnicy nawet 30 cm! Nie wiemy jedynie, co potem robi z tymi pogiętymi patelniami.

BIEGUSIEM

Najbardziej utalentowanym biegaczem świata nie jest wcale Usain Bolt ani Asafa Powell! Nie mamy wątpliwości, że to Kenichi Ido jest absolutnie największym, najszybszym i najbardziej wszechstronnym sprinterem na planecie Ziemia. Japończyk potrafi przebiec 100 metrów w zaledwie 18,5 sekundy. Że niby wolniej od Bolta i Powella? No tak, ale Kenichi biega na czworakach.

BEZSENNIK

Thai Ngoc, wietnamski rolnik, po raz ostatni spał w połowie lat 70. XX wieku. Od tamtej pory, czyli już grubo ponad 30 lat, nie zmrużył oka! Nie zasnął nawet po tabletkach nasennych ani alkoholu. Naszym zdaniem, po prostu za mało wypił, ale co my wiemy...

SPACEROWICZ
Każdy wie, że wycieczki za miasto oraz  pobyt na  świeżym powietrzu dobrze wpływają na drowie. A Brytyjczyk Mike Howard chce być bardzo zdrowy. Dlatego od czasu do czasu spaceruje w odległości 6,5 km od swojego miasta. W pionie. Między dwoma balonami chodzi z zasłoniętymi oczami, ponieważ ma lęk wysokości – a jak wiadomo zszargane nerwy są bardzo niezdrowe...

JĘZYCZEK

Nie da się ukryć,  że Niemka Annika Irmler ma to coś. Ściślej: ma język długości 7 cm (mierzony od nasady do koniuszka), czyli najdłuższy kobiecy język na świecie! Śliczna Annika wykorzystuje go do lizania czubka własnego nosa, dna słoików z masłem czekoladowym i innych równie fajnych rzeczy. Na świecie jest paru mężczyzn z jeszcze dłuższym językiem, ale kogo to obchodzi?

KOLORMAN

Etienne Dumont to jedna z najbarwniejszych postaci nie tylko w Szwajcarii, ale i na świecie. Jego ciało, łącznie z twarzą, jest pokryte kolorowymi, jaskrawymi tatuażami. W głowie ma implanty udające rogi, w uszach tunele o średnicy 10 cm, a w nosie i ustach pleksiglasowe piercingi. Do tego pan Dumont jest cenionym genewskim dziennikarzem i znanym krytykiem sztuki.

ALE JAJA

Każdy głupi potrafi ugotować jajko i włożyć je do podstawki. Lecz utalentowana Amerykanka Leslie Tipton robi to... nogami... stojąc na rękach... tyłem... Konkretnie superakrobatka umie w ten sposób włożyć sześć jajek do sześciu podstawek w mniej niż minutę! Prócz tego umie też wiele innych ciekawych rzeczy, np. „złożyć się” i spakować w walizce albo polizać się po własnym tyłku, ale my po pijaku nie takie rzeczy robimy, więc tutaj akurat nam specjalnie nie zaimponowała.

SŁUGA BOŻY

Kevin Fast ma tytuł doktora i jest protestanckim pastorem w Kanadzie. Ale dobry Bóg obdarzył go jeszcze innymi łaskami. Wielebny dr Kevin ma mięśnie wielkości Pudziana, zaś pomiędzy nabożeństwami potrafi o własnych siłach pociągnąć zarówno 57–tonową ciężarówkę, jak i 125–tonowy samolot transportowy C–17 Globemaster. Alleluja i do przodu, pastorze!

PROROK

Krzysztof Jackowski z Człuchowa widzi przyszłość. Owszem, wielu jest „jasnowidzów” na świecie, ale tylko Polak od ponad 20 lat współpracuje z policją, skutecznie odnajdując zaginionych ludzi, a na początku 2008 roku trafnie przewidział wielki kryzys finansowy, który zaczął się kilka miesięcy później! No, wprawdzie zapowiadana przez pana Krzysztofa na jesień 2008 roku wojna z Iranem nie doszła do skutku, ale przecież nikt nie jest doskonały.

SIŁACZKA
Polka potrafi! Aneta Florczyk z Malborka cztery razy wygrywała mistrzostwa świata „Strongwoman”. Potrafi podnieść  dorosłego mężczyznę nad swoją głowę i błyskawicznie potem rzucić go na ziemię. Szczerze mówiąc, to trochę się jej boimy.

DMUCHANKO

O panu Zhang Yingminie wiemy tylko tyle, że pochodzi z Chin i jest totalnym mistrzem w nadmuchiwaniu balonów uchem tudzież okiem. Szacuneczek.

ŁOWCA SKÓRY
Garry Turner byłby dość zwyczajnym Brytyjczykiem, gdyby nie pewien drobiazg. Choć nie jest z plasteliny ani gumy, potrafi odciągnąć skórę od swego ciała nawet na 15 cm, np. zaciągając policzki za uszy albo formując z brzucha tackę do podawania piwa! Co więcej, nic go to nie boli, a po „operacji” skóra wraca na swoje miejsce jakby nigdy nic.

 PRZEBIJAK
By zajrzeć przez betonową  ścianę, Superman używa pochodzącego z kosmosu rentgenowskiego wzroku. David Chu–Tan, pochodzący z Wietnamu młody Niemiec, też używa do tego głowy – tyle że po prostu rozbija nią ścianę! Dla ścisłości: w ciągu zaledwie 30 sekund potrafi „z czółka” rozwalić aż 24 betonowe płyty. I wciąż pamięta, jak się nazywa.

TWARDZIEL

O takich umiejętnościach marzą mężczyźni na całym  świecie. Lal Baba, indyjski fakir, bez problemów potrafi podnieść głaz ważący 30 kg. Ale nie rękami... Lal Baba dźwiga takie ciężary za pomocą własnego penisa! Wyczyn to tym większy,  że nasz talent waży ok. 60 kg i jest raczej niewysoki – więc, by unieść owinięty linami kamień, musi wpierw wejść na dwie cegły.

ZŁOTA RĄCZKA

Jakieś 30 lat temu Hindus Amar Bharti Baba podniósł do góry prawą dłoń. Nie był to faszystowski gest, ale oddanie czci bogowi Śiwa. Wyczyn Amara tylko na pierwszy rzut oka wydaje się niewielki. Od tamtego czasu ręki już nie opuścił, choć non stop uniesiona dłoń stała się bezwładna i niemal skamieniała, a zniekształcone paznokcie są grube jak kawałki drewna!  Śiwa musi być cholernie zadowolony.

MLECZARZ

Danna Koyanagi odkrył swe umiejętności po jakiejś pijackiej nocy, gdy obudził się z katarem cieknącym z... oczu. Po tym wydarzeniu Japończyk porzucił nudne życie właściciela klubu nocnego i dołączył do grupy ekstremalnych komików. Objeżdża świat, dając pokazy na których np. wciąga mleko nosem i wypłakuje je oczami. To jest talent!

PENIMEN

Davida Frienda i Simona Morleya natura obdarzyła wyjątkowo hojnie, więc obaj utalentowani Australijczycy to wykorzystali, robiąc z przyrodzeń... kukiełki. Występują na całym świecie, wyginając gołe członki i tworząc z nich różne figury i symbole. Serio.

BALONIARA

Amerykanka Joyce Samuels umie zrobić balon z gumy do żucia. Ktoś spyta, co to za wyczyn? Rekordowy balon miał średnicę 40 cm! Że co drugi dzieciak tak potrafi? Joyce Samuels dmucha wielkie gumowe balony nosem! Jeszcze jakieś pytania?

TYŁKOLOG

Niektórzy ludzie wróżą z fusów, inni  z kart, a jeszcze inni z linii dłoni. Jednak Ulf Buck, niewidomy jasnowidz z Niemiec, ma inną metodę. Ulf poznaje przyszłość, badając... gołe pośladki innych ludzi. I jest w tym tak dobry, że w kolejce do ślepego tyłkowidza ustawiają się tłumy chętnych, od sprzątaczek, przez polityków, aż po gwiazdy filmowe. Obu płci.

SEKSMASZYNA

Ciemnowłosa Angielka Sabrina Johnson ma wybitny talent, dzięki któremu uwielbiają ją tysiące facetów. Konkretnie – 2 tysiące. Tylu mężczyzn „zaliczyło” Sabrinę w czasie legendarnego dwudniowego gangbangu w Chatsworth (USA), co czyni z niej absolutną seksrekordzistkę świata. Tzn. jeśli chodzi o ilość, a nie o jakość...

ZDROWY DMUCH

Prawdopodobnie Brian Jackson z USA zaczynał od gumy do żucia. Jednak teraz ten utalentowany Indianin nadmuchuje nie tylko zwykłą gumę, ale nawet grube gumowe termofory. A jego dmuch jest tak potężny, że owe termofory pękają z wielkim hukiem w tempie trzech sztuk na minutę!


OTWIERACZ DO PIWA

Tego utalentowanego faceta chętnie zaprosimy na każdą imprezę. Gonzalo Plaza Sierrio z Hiszpanii umie w ciągu jednej minuty otworzyć 54 butelki piwa. I to bynajmniej nie otwieraczem ani futryną, ale własnymi zębami! Licząc nieco inaczej, Gonzalo otwiera szczęką 3240 piw na godzinę albo 544 320 piw tygodniowo. Kogoś takiego od dawna potrzebowaliśmy. CKM: Igo, przed chwilą rozmawiałem z twoją mamusią. Zwierzyła mi się, że jesteś bardzo niegrzeczną dziewczynką.


Dodał(a): Mateusz Zieliński Piątek 13.01.2012