Od żon szczęśliwsze są wdowy

Są dwa sposoby na to, żeby Twoja partnerka była z tobą naprawdę szczęśliwa – możesz się z nią nie żenić, albo szybko umrzeć. Decyzja należy do ciebie.
wdowa
Naukowcy z Uniwersytetu w Padwie w toku swoich badań doszli do szokującego wniosku. Ich zdaniem małżeństwo jest niszczące dla zdrowia kobiet i przyczynia się do ich wcześniejszej śmierci. Obserwację przeprowadzono na grupie 733 mężczyzn i 1154 kobiet, a cały proces trwał 4,5 roku.

Okazuje się, że co piata kobieta wskazuje związek jako główne źródło codziennego stresu. Wynika to oczywiście z tego, że aż w ¾ małżeństw to właśnie kobiety są odpowiedzialne za większość obowiązków.

CZYTAJ TAKŻE: SEKS OPÓŹNIA STARZENIE. DOWIEDZIONO TO NAUKOWO

Mężczyźni mają jednak na tyle przyzwoitości, że zazwyczaj umierają wcześniej niż ich partnerki. I choć kobiety są obciążone opieką nad chorującym mężem, to zazwyczaj po jego śmierci ich stan zdrowia ulega poprawie. Natomiast faceci po śmieci towarzyszek życia momentalnie podupadają na zdrowiu. Ankietowane kobiety przyznały również, że mężczyźni są większym źródłem stresu niż dzieci.

W sprzeczności z teoriami naukowców z Padwy stoją wyniki innych badań, według których ludzie pozostający w związku żyją dłużej niż single. Z kolei osoby stanu wolnego – a zwłaszcza kobiety – mają lepsze kontakty z rodziną i przyjaciółmi oraz czerpią większą satysfakcję z życia zawodowego. Dla mężczyzn wciąż korzystniejsze jest małżeństwo. 

Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Poniedziałek 03.02.2020