Nowy Teledysk Braci Figo Fagot

Bracia Figo Fagot wciąż na fali i dla tych, którzy tak jak oni mają olbrzymi dystans do siebie, w przypływie weny twórczej i potrzeby wyśpiewania, wygrania i zwizualizowania swojej twórczości – właśnie wypuścili w przestrzeń internetową najnowszy teledysk do piosenki „Dziewczyno zawistna”. Zobaczcie sami i sprawdźcie, czy nóżka zacznie sama tupać.

Bracia Figo Fagot youtube

Zarówno utwór, jak i teledysk utrzymany jest w typowej dla Braci Figo Fagot, prześmiewczej konwencji. Opowiada perypetie Tadeusza, któremu żona Grażyna, zabrania spotkań z kumplami, co czyni go ogromnie nieszczęśliwym. Czyli typowe przygody typowej pary... Realizacją teledysku zajął się Łukasz Jedynasty z warszawskiego studia filmowego Rainbow Box, które zrealizowało m.in. teledysk do utworu „Pasztet” zespołu Kasia i Wojtek.Natomiast magazyn CKM, który sympatyzuje z Braćmi Figo Fagot od lat, w najnowszym numerze opublikował wywiad Mikołaja „Jaoka” Janusza (znanego m.in. z pyta.pl) z Bartoszem Walaszkiem czyli ½ zespołu BFF. Poniżej prezentujemy fragment rozmowy, a na lekturę całości wywiadu zapraszamy do CKM >zobacz zapowiedź numeru<

CKM: Zacznijmy od tego, co najbardziej wszystkich interesuje – od współpracy Braci Figo Fagot z Popkiem. Kawa na ławę: jak doszło do tego, że nagraliście duet z fenomenem polskiego internetu, liderem zespołu Gang Albanii?

Bartosz Walaszek: To długa historia. Zaczęło się od tego, że napisałem na fanpejdż Gangu Albanii – ale miałem pecha, bo Facebook skasował ten fanpejdż jakieś trzy dni później, więc kontakt się urwał. 10_ckm_2015_cover.jpgPóźniej z Figo Fagot graliśmy koncerty na Wyspach, gdzie Popek mieszka, ale wiadomo jak jest – ja za granicą nie włączam internetu, bo to kosztuje chore pieniądze. Wróciłem do Polski, zaglądam na fejsa, a tu pisze jakiś kolega, że skoro jesteśmy na Wyspach to chłopaki z Gangu Albanii chcieliby się spotkać. Tyle, że my już zjechaliśmy do Polski... Ale łączność została nawiązana.

CKM: Czemu chciałeś nagrać coś właśnie z Popkiem?
Bartosz Walaszek:
Gang Albanii od początku bardzo mi się podobał. Piotrek (Piotr Połać, drugi członek zespołu Figo Fagot – przyp. red.) w końcu jakoś się przekonał i zrobiliśmy razem numer.

CKM: Figo nie lubi Gangu?
Bartosz Walaszek:  Na początku krzywo na mnie patrzył i nie rozumiał czemu aż tak się nimi jaram, a ja g o męczyłem cały czas ich piosenkami.

CIĄG DALSZY WYWIADU W CKM NUMER 10, KTÓRY JEST W SPRZEDAŻY.


Dodał(a): CKM.PL Czwartek 24.09.2015