Nowy iPad zna magiczne sztuczki, a my znamy jego cenę

Pojawienie się nowego urządzenia od Apple jest równie zaskakujące co jabłko spadające z drzewa na głowę. A jednak firma zaprezentowała iPada Pro. Największą niespodzianką jest akcesorium, które zamienia urządzenie w Maca.
apple-ipad-pro-2020-h.png

Wszystko odbyło się bardzo przykładnie jak na dzisiejsze standardy, czyli bez konferencji. W końcu taka marka jak Apple nie powinna narażać swoich entuzjastów na zarażenie koronawirusem.

iPad Pro po prostu pojawił się na stronie internetowej firmy i szybko zrobił wokół siebie niezły szum. Nie będziemy roztrząsać się nad specyfikacjami, bo niezależnie od nich fani Apple i tak powiedzą, że są “najlepsze”, a reszta świata po prostu z tym się nie zgodzi.

Najbardziej godne uwagi jest nowe etui do iPada, które sprawia, że urządzenie przechodzi niebanalną transformację. Sceptycy zapewne uznają, że na rynku były już hybrydy tabletów i laptopów, jednak Apple idzie o krok dalej.

apple-ipad-pro-2020-b.png

Magic Keybord zawdzięcza swoją niezwykłość magnetycznemu przypięciu, które łączy je z iPadem. Daje nie tylko dodatkową ochronę, ale także poszerza funkcjonalność urządzenia. Ekran w jego przypadku nie zachowuje się tak jak w laptopie. Dzięki dwóm zawiasom można odnieść wrażenie, że wyświetlacz unosi się w powietrzu. Rozwiązanie poprawia ergonomię i pozwala na dowolną zmianę kąta nachylenia.

Najważniejszym elementem magicznej klawiatury (oczywiście oprócz klawiszy) jest gładzik. Dzięki niemu nie będzie trzeba sięgać do ekranu, żeby wykonać jakieś działanie na iPadzie.Jak to z Apple bywa, trzeba liczyć się z niebotycznymi cenami nowych sprzętów. iPad Pro 11 cali jest sprzedawany w cenie od 3899 zł do 7199 zł (w zależności od pamięci). Do wersji 12,9 cali trzeba będzie dołożyć jeszcze 1000 zł w każdym dostępnym wariancie.

Natomiast żeby móc zamienić iPada w Maca nie trzeba znać magicznych sztuczek, a mieć zasobny portfel, bo etui z klawiaturą kosztuje kolejno 1499 zł i 1699 dla mniejszej i większej wersji.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Apple Czwartek 19.03.2020