Noah - biblijny potop na ekranie

Dawno w kinach nie było filmu związanego z religią. Być może temat nie jest ostatnio popularny, a co za tym idzie – kasowy. Tym razem za ekranizację opowieści biblijnej wziął się Darren Aronofsky – twórca m.in. takich obrazów jak: Żródło, Zapaśnik, Czarny łabędź, Requiem dla snu. W przyszłym roku do kin wejdzie jego najnowsze dzieło - Noah (Noe: Wybrany przez Boga)
noah film


Znów zabiera się za niełatwy temat, tym bardziej, że oczekiwania publiczności są dość klarowne – nikt nie lubi wkładania palców w Biblię i miksowania jej po swojemu. Właśnie na tym tle doszło do nieporozumień między Arronofskim a wytwórnią Paramount. Koncern obawia się bojkotu filmu „Noah” przez religijnych widzów, jednak reżyser, który jest jednocześnie scenarzystą tego obrazu stwierdził, że w historii biblijnego Potopu jest zbyt wiele niedopowiedzeń i luk, które załatał po swojemu.

noah film
fot.: twitter.com/DarrenAronofsky

44-letni Darren Aronofsky z hollywoodzkim rozmachem obrazuje konstruktora Arki z Księgi Rodzaju. Film przepełniony jest efektami specjalnymi, a wszystkie zwierzęta, które zobaczymy na ekranie, zostały wygenerowane komputerowo. Reżyser w fabule trochę namieszał, ale główny wątek, cała historia i przesłanie zostają oryginalne. Można więc śmiało wysyłać na ten film uczniów, którym nie chce się czytać opowieści biblijnych...

Aronofsky zafascynował się tą historią już w wieku 13 lat. Uważał ją za mroczną, a Noego posądzał o Syndrom Ocalonego, czyli kogoś, kto przetrwał, mimo że inni polegli i nie jest w stanie znieść stresu związanego z nową sytuacją. Zdjęcia nakręcił w Południowej Islandii oraz w Nowym Jorku. Właśnie w USA powstała makieta Arki Noego.



Główną rolę w filmie „Noah” odegra zdobywca Oscara Russel Crowe. Poza nim, na ekranie pojawią się m.in.: Emma Watson, Jennifer Connelly, Logan Lerman, Douglas Booth, Ray Winstone, Anthony Hopkins, Kevin Durand. W postać Noego Aronofsky chciał początkowo wcielić Christiana Bale`a i Michaela Fassbendera, ale obaj odmówili. Muzykę do filmu stworzy spec od soundtracków - Clint Mansell, który dla tego reżysera stworzył ścieżki dźwiękowe do wspomnianych wcześniej tytulów

Premiera światowa zaplanowana jest na 27 marca 2014. Polska premiera będzie miała miejsce 28 marca 2014.

noah plakat

Dodał(a): gianni Piątek 15.11.2013