Nike zrobi kosmiczne buty... ze śmieci

Myśleliście, że buty Nike z "Powrotu do przyszłości" były kosmiczne? – to musicie sprawdzić, co firma planuje na tegoroczną wiosnę. Już niebawem będzie można kupić tenisówki zrobione ze śmieci.
nike.jpg


Firmy obuwnicze prześcigają się w pomysłach, jakie materiały wykorzystywać podczas produkcji. Były już buty z drukarki 3D czy z "oceanicznego plastiku" od Adidasa. Nike idzie o krok dalej i zaczyna robić buty z różnego rodzaju śmieci. Program, który polega na pozyskiwaniu materiałów do produkcji tenisówek w procesie recyklingu, nazwano “Space Hippie”. Jak tłumaczą projektanci firmy, inspiracją dla takiej nazwy była eksploracja kosmosu.Nike tłumaczy, że wśród astronautów krąży opinia, że jeśli wybierasz się w Kosmos, to nowe rzeczy będziesz mógł tworzyć tylko z materiałów, które znajdziesz na statku. Tak właśnie firma chce tworzyć swoje obuwie – wykorzystując wszystko, co będzie pod ręką. A co za tym idzie, do szycia butów zostanie użyta specjalna przędza pozyskana w procesie recyklingu plastikowych butelek, starych koszulek i ścinków materiałów.

BITWA

Nike Adidas

Głosów: 34
Więcej bitew
Tenisówki będą dostępne w czterech wariantach. Zostały one oznaczone, najprościej jak tylko się dało, czyli numerami 01, 02, 03 i 04. Każdy z nich posiada szarą “skarpetową” cholewkę, ozdobioną pomarańczowymi przeszyciami w kształcie loga marki. To, że buty pochodzą z recyklingu, zdradza też masywna podeszwa. Widać na niej “niedoskonałości” charakterystyczne dla ponownie wykorzystanego plastiku.

Jak można się domyślić, projekt zainicjowano w trosce o środowisko, ale także w celu zredukowania ilość odpadów powstających w wyniku produkcji tenisówek.

ZOBACZ GALERIĘ:


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. Nike Poniedziałek 10.02.2020