Nike Air MAG w sprzedaży w 2015!

Marty McFly w „Powrocie do przyszłości” podróżował w czasie daleko w przód – do roku 2015. Latał wtedy na lewitującej deskorolce, popijał pepsi z futurystycznej butelki, no i przede wszystkim – nosił kultowe buty Nike Air MAG. Koncern sportowy ogłosił właśnie, że wyprodukuje je w 2015 roku!
nike-air-mag.jpg

Szef działu innowacji Nike - Tinker Hatfield potwierdził właśnie, że Nike Air MAG z samo zawiązującymi się sznurówkami w technologii Power Laces wejdą do sprzedaży w tym roku. Podczas odbywającej się tydzień temu konferencji w Long Beach, poświęconej budowaniu marki i kreatywnym podejściu do niej, zapewnił, że fani trylogii „Powrót do przyszłości”, będą mogli zmierzyć się z wizją 2015 roku nakreśloną 26 lat temu.
Nie ujawnia kiedy będzie je można kupić oraz ile trzeba na nie wydać. Znane są natomiast plany patentowe dla mechanizmu Power Laces, złożone przez Nike w odpowiednich urzędach. Jest więc duża szansa, że Tinker dotrzyma słowa i jego firma wypuści jeden z najbardziej pożądanych gadżetów filmowych.

nike-air-mag-patent.jpg

W 2011 roku Nike wypuściło już 1 500 par Nike Air MAG. Akcja wspomagała cierpiącego na chorobę Parkinsona Michaela J. Foxa i jego fundację mierzącą się z tą przypadłością. Podczas internetowych aukcji udało się zgromadzić 4 700 000 dolarów, a pierwszą parę kupił brytyjski raper Tinie Tempah za równowartość 135 000 złotych!

Fani „Powrotu do przyszłości” rzucają teraz wyzwanie Pepsi, która w naszpikowanej reklamami trylogii zaprezentowała futurystyczną wizję swoich butelek w 2015 roku.Dodał(a): gianni Poniedziałek 12.01.2015