Niesamowite zdjęcia lotnicze Warszawy - WARSAW ON AIR

Gdy już wzbił się w powietrze, wykorzystał każdą chwilę do uwiecznienia Warszawy z nieznanej dla większości ludzi perspektywy. Trzasnął kilkadziesiąt tysięcy zdjęć! Wybrał z nich 238 najlepszych prac i opublikował w wyjątkowym albumie. Kilka z nich zobaczysz w poniższej galerii. Możesz też wybrać się na wystawę jego fotografii.
WARSAW ON AIR_spojrzenie w dół (2).jpg

Fotograf Maciej Margas uwielbia Warszawę, ale zamiast regularnych zdjęć, jakie wykonują pozostali artyści, postanowił zarazić innych swoją wizją. Stolicę chciał opstrykać z góry, by podkreślić jak skomplikowanym organizmem jest duże miasto. Szczególnie imponująco wyszły zdjęcia nocne. Sieć rozświetlonych ulic wygląda niczym ludzki układ nerwowy, do którego zresztą autor metropolię porównuje. To pierwsza tak obszerna fotograficzna dokumentacja Warszawy, zarówno dzienna jak i nocna.

W powietrze wzbijał się wielokrotnie:
- 2 próbne loty nocne nad prawym brzegiem Wisły samolotem
- loty śmigłowcem nad centrum – dzienny i wieczorny
- 2 nocne loty awionetką zimą
- próbny lot Cessną 150 na wysokość 3,2 km nad ziemią
- nocny lot śmigłowcem na wysokość 3500 metrów
- lot śmigłowcem w czasie Godziny „W” 2016
- dzienny lot śmigłowcem na wysokość 2500 metrów
- dzienny lot Cessną 150 na wysokość 3500 metrów zimąWszystko na potrzeby projektu „WARSAW ON AIR”. Przypięty uprzężą do fotela śmigłowca latał w ściśle chronionej przestrzeni powietrznej nad centrum Warszawy. Zebranie satysfakcjonującego materiału zajęło mu dwa lata. Nie zawsze były odpowiednie warunki atmosferyczne, ale dochodziły również kwestie wielu pozwoleń oraz – co najważniejsze – finansów. Godzina lotu śmigłowcem kosztuje 10 000 złotych. Pieniądze pomogli mu uzbierać internauci w akcji crowdfundingowej oraz sponsorzy.

Album zamówisz TUTAJ, a wystawę obejrzysz w Panorama Room na 35 piętrze Warsaw Trade Tower przy ul. Chłodnej 51 codziennie od 3 do 13 kwietnia w godzinach 13:00-21:00.
Dodał(a): Paweł Jaśkowski / fot.: Maciej Margas Piątek 31.03.2017