Nie w Monachium i Europie. Oktoberfest zmienia lokalizację

Oktoberfest to kultowy festyn ludowy, który w największym skrócie polega na piciu monachijskich browarów. Trwająca pandemia koronawirusa spowodowała, że organizatorzy raczej odwołają imprezę w Niemczech, ale nie oznacza to, że się nie odbędzie
iStock-1133515477.jpg

Takiego pomysłu chyba nikt się nie spodziewał. Tegoroczny Oktoberfest prawdopodobnie nie odbędzie się w Monachium. Festyn ma zostać przeniesiony daleko poza granice stolicy Bawarii, a dokładnie do Dubaju znajdującego się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

– Planowane jest przeniesienie bawarskiego festynu na teren o powierzchni około 420 tys. metrów kwadratowych w pobliżu Dubai Marina . Dozwolone byłoby podawanie alkoholu na terenie obiektu, tak jak ma to już miejsce w przypadku hoteli. Piwosze musieliby jednak być dowożeni do hoteli busami, aby nie chodzić po mieście w stanie nietrzeźwym. Chodzi o poszanowanie obu kultur – powiedział Charles Blume w rozmowie z “Der Spiegel”, który jest zaangażowany w przeniesienie Oktoberfest do Dubaju.

Z kolei “Bild” donosi, że na “dubajskim Oktoberfeście” mają pojawić się znane osoby jak Arnold Schwarzenegger, Pamela Anderson i Lothar Matthaeus. Święto piwa, które zostanie zorganizowane na Półwyspie Arabskim, rozpocznie się 7 października o godz. 12 w 32 namiotach jednocześnie. Cała impreza ma kosztować organizatorów 50 milionów euro (ok. 228 mln złotych).

Oktoberfest jest organizowany w Monachium od 1810 roku i jest to jeden z największych festynów ludowych na świecie. Przed wybuchem pandemii liczba odwiedzających wynosiła ok. 6 milionów.

Warto dodać, że podczas Oktoberfest spożywane jest ok. 5 milionów litrów piwa, sprzedawanego w litrowych kuflach. Na festynie mogą być serwowane jedynie monachijskie browary, które warzą trunek zgodnie z Bawarskim Prawem Czystości z 1487 roku i podobną normą niemiecką z 1906 roku.


Dodał(a): Kamil Nowicki Piątek 30.04.2021