Nie uwierzysz, ile Sean Connery kończy lat. 9 ciekawostek o legendzie kina

Jeden z najbardziej znanych aktorów na świecie skończył 90 lat. Jako pierwszy zagrał Jamesa Bonda i z pewnością można go nazwać legendą kina. I choć zapewne doskonale znasz większość jego filmów, to tych ciekawostek na jego temat mogłeś nie wiedzieć.
sean connery.jpg
1. Pięknie ułożona fryzura w filmach o Jamesie Bondzie, gdzie główną rolę grał solenizant, tak naprawdę była peruką. Sean Connery zaczął łysieć już w wieku 17 lat i jakoś trzeba było zatuszować ten fakt.

2. Gandalf, w którego wcielił się genialny Ian McKellen, początkowo miał być grany przez Seana Connery'ego. Ten jednak nie chciał spędzać 18 miesięcy podczas kręcenia filmu w Nowej Zelandii oraz – jak twierdził – nie mógł zrozumieć powieści.

3. Sean Connery miał szansę zostać piłkarzem. Odrzucił jednak propozycję grania w drużynie Manchesteru United. Stwierdził, że aktorstwo jest mniej ryzykowne, a kariera trwa dłużej.

4. Dostał propozycję zagrania architekta w serii Matrix. Odrzucił ją podobnie jak rolę Gandalfa. Prawdopodobnie również nie potrafił zrozumieć, o czym będzie film. Istnieją też spekulacje, że mógł wcielić się w Morfeusza lub strażnika kluczy.

5. W 2000 roku w uznaniu zasług dla kultury otrzymał tytuł szlachecki z rąk brytyjskiej Królowej Elżbiety II. Od tamtego momentu jego pełne nazwisko brzmi – Sir Thomas Sean Connery.

6. Zanim został aktorem miał także kilka innych profesji. W wieku 9 lat rozpoczął swoją pierwszą pracę jako dostawca mleka. Później zatrudnił się jako pomocnik rzeźnika. Następnie pracował także przy produkcji trumien, był ratownikiem na basenie, ochroniarzem, asystentem mechanika w drukarni, modelem, a nawet kulturystą.

7. Ma tatuaż z napisem „Scotland forever”, który otrzymał w wieku 16 lat, kiedy zapisał się do Royal Navy. Odszedł z armii przy najbliższej możliwej okazji, z powodu wrzodów żołądka.

8. Steven Seagal przypadkowo skręcił nadgarstek Connery’emu na lekcji sztuk walki. Aktor podczas przygotowań do kręcenia “Never Say Never Again” chciał wyrwać się z uścisku trenera i wykonał niewłaściwy ruch.

9. W 1953 Connery zajął trzecie miejsce w konkursie Mr. Universe. W 1989 roku magazyn "People" ogłosił go Najseksowniejszym Żyjącym Mężczyzną. W 1999 roku ten sam magazyn ogłosił go Najseksowniejszym Mężczyzną Stulecia. Znalazł się również w gronie 100 Najseksowniejszych Gwiazd Filmowych w Historii, w zestawieniu magazynu "Empire".


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. wikimedia Wtorek 25.08.2020