Naucz się bycia interesującym. 5 prostych zasad

Nawet jeśli urodziłeś się nudziarzem, to nic straconego. Okazuje się, że bycia interesującym człowiekiem można się nauczyć.
iStock-1134295166 (1).jpg

Tak przynajmniej twierdzi dr Travis Bradberry, autor bestselerowej książki „Inteligencja emocjonalna 2.0”. Jego zdaniem cechy osoby interesującej można w sobie wypracować. Co zatem należy robić, aby sprawiać wrażenie nietuzinkowej osobowości?

1. Nie należy ukrywać swoich dziwactw
Oczywiście nie powinieneś chwalić się tym, że liczysz obcięte paznokcie podczas pedicure, ale z pewnością jest jakiś niezwykły nawyk, który sprawi, że ludzie zaczną cię postrzegać jako kogoś o nieprzeciętnym umyśle. Chodzi o brak skrępowania wobec siebie, własnych potrzeb i zainteresowań.

CZYTAJ TAKŻE: ZOBACZ NAJLEPSZE ZDJĘCIA ZIEMI. NASA ROZSTRZYGNĘŁA KONKURS

2. Ego zostaje w szatni
Ludzie skupieni na sobie nigdy nie są interesujący dla innych. Chociażby dlatego, że zawsze przebija się przez to fałsz i strach przed oceną.

3. Pochwal się tym, co odkryłeś 
Pokaż światu, że masz w sobie ciekawość i potrafisz znaleźć inspirację w każdym miejscu. Interesujący ludzie cieszą się, jeśli mogą podzielić się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniami. Ważne jest jednak, aby nie zanudzać słuchaczy, dlatego istotną cechą aktywne słuchanie i wybadanie tego, co interesuje naszych współrozmówców.

4. Miej pasję
Pamiętasz kultowy program „Wielka gra” emitowany przed laty w TVP i przedziwnie ubranych uczestników, którzy posiadali wiedzę na najbardziej egzotyczne tematy na świecie? Nie chodzi o to, żebyś z dnia na dzień stał się nerdem, ale znajdź dziedzinę, której zgłębianie sprawi ci przyjemność.

5. Próbuj nowych rzeczy
Najprościej mówiąc, interesujący ludzie robią to, co ich interesuje. Jasno określają swoje cele i do nich dążą, nawet jeśli oznacza to wykraczanie poza strefę komfortu. Są otwarci na nowe doświadczenia i nie boją się próbować nieznanego. Zresztą właśnie na tym polega smak życia. 


Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Piątek 22.05.2020