NASA i SpaceX mają nowy termin wylotu. Zobacz start na żywo w sieci

Pierwsza próba startu rakiety Falcon 9 nie powiodła się ze względu na warunki pogodowe. NASA i SpaceX jednak się nie poddają, a jednocześnie nie odwlekają drugiego podejścia podbicia kosmosu.
demo-2-pad-2-1.jpg
Nad NASA i SpaceX zawisły ciemne chmury. I nie oznacza to, że firmy mają jakieś kłopoty. Dosłownie kilkanaście minut przed startem rakiety Falcon 9 zaczęła psuć się pogoda. Wtedy przedsiębiorstwo Elona Muska poinformowało o odwołaniu wylotu.

Nieudaną próbę skomentował także szef NASA Jim Bridenstine. Przyznał, że choć w chmurach nie dochodziło do wyładowań atmosferycznych to: “była obawa, że jeśli rozpoczniemy start, to spowoduje to uderzenie pioruna”.

SPRAWDŹ: Tom Cruise, Elon Musk i NASA nakręcą film akcji w kosmosie

Mimo że pierwsza próba podboju kosmosu się nie udała, to 53-letni astronauta Douglas Hurley – jeden z członków załogi – przyznał, że wszyscy wykonali prawidłowo swoją pracę. Po wyjściu z kapsuły zdradził też nowy termin startu: “To było świetne doświadczenie, które powtórzymy w sobotę”.

Kolejne podejście ma odbyć się 30 maja o godzinie 21:33 czasu polskiego. Podobnie jak wcześniej widowisko będzie transmitowane w sieci. Można je zobaczyć na stronie NASA oraz SpaceX, a także w serwisie Youtube.

Jeżeli nie możesz doczekać się ponownego startu, to już teraz masz możliwość sprawdzenia, jak prowadzi się kapsuła Crew Dragon. SpaceX udostępniło specjalny symulator, w którym możesz zacumować statek do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. NASA Piątek 29.05.2020