Najwyższa zjeżdżalnia świata

W USA wszystko musi być większe, szybsze, droższe. Właśnie padło na zjeżdżalnie wodne. Amerykanie podjęli wyzwanie przebicia najwyższej ślizgawki na świecie w Brazylii.
Verruckt


Ta w parku wodnym Aguas Quentes Country Club w Rio de Janeiro była do tej pory najwyższą na świecie – mierzyła 50 metrów wysokości. Teraz Amerykanie z firmy o niemieckich korzeniach - Schlitterbahn Waterparks and Resorts – postanowili utrzeć nosa Brazylijczykom i zapewnić więcej funu swoim rodakom.

Verruckt (po niemiecku „szalony”) to zjeżdżalnia wysoka na 51,8 metra i długa na 183 metry. Żeby z niej korzystać, trzeba wsiąść na czteroosobowy ponton, który rozpędzi się nawet do 104 km/h! To prawdziwe szaleństwo, dla bezpieczeństwa ręce włóż w kąpielówki żeby ich nie wyrwało, gdy będziesz machał i piszczał jak panienka mknąć z wysokości 17 piętra w dół!Żeby skorzystać z Verruckt, musisz się wspiąć na 264 schodki prowadzące na szczyt wieży. Jednak najpierw, Amerykanie muszą wykończyć zjeżdżalnię, co ma nastąpić przed latem 2014. Jeśli będziesz w te wakacje w okolicach Kansas City, odwiedź tamtejszy Schlitterbahn Water Park.

belka_zobacz-galerie-tygodn.jpg

Żeby mieć punkt odniesienia, jak niebotyczną konstrukcją jest Verruckt, nadmienimy, że jest równa posągowi Chrystusa w Świebodzinie. To ten sam pomnik, który wyniósł się ponad Chrystusa brazylijskiego. Gdyby nie karnawał w Rio i wrodzone poczucie rytmu tancerek uznalibyśmy, że w Brazylii nie ma już czego oglądać.

Verruckt


Dodał(a): gianni / fot.: theverruckt.com Wtorek 28.01.2014