Najlepsze seriale kryminalne na HBO GO

Zastanawiasz się, jak urozmaicić sobie długie jesienne wieczory? Nic tak nie cieszy jak dobrze nakręcony kryminał. Oto kilka najlepszych.

small glenn-carstens-peters-EOQhsfFBhRk-unsplash.jpg


Seriale kryminalne cieszą się niesłabnącą popularnością wśród widzów. W internecie można znaleźć wiele świetnych produkcji, które trzymają w napięciu i mają nieprzewidywalną fabułę. Oto cztery świetne propozycje seriali kryminalnych. Wszystkie znajdziecie na platformie HBO GO.

„Perry Mason”

Perry Mason to bohater, który został stworzony przez Stanleya Earla Gardnera. Mason pojawił się aż w 82 opowiadaniach kryminalnych, a książki opowiadające o jego przygodach są jednymi z najbardziej lubianych w Ameryce. W 2020 roku pojawiła się nowa wersja serialu „Perry Mason”, wyprodukowana przez HBO. Jak można było się spodziewać, produkcja jest bardzo mroczna, poważna i brutalna, a dodatkowo zawarty w niej został kontekst polityczny i klimat społeczny lat 30. XX wieku. Widzowie poznają Masona jako początkującego detektywa, bez wyrobionej renomy, bez gustu i elegancji. Dopiero w kolejnych odcinkach główny bohater zacznie się zmieniać, a przy okazji będzie rozwiązywał różne sprawy kryminalne i odkrywał tajemnice.

„Ślepnąc od świateł”

W sieci można znaleźć także polskie seriale kryminalne, a dobrym przykładem jest „Ślepnąc od świateł”. Produkcja opowiada historię Kuby, warszawskiego dilera kokainy. Mężczyzna jest perfekcjonistą i zależy mu na tym, aby mieć wszystko pod kontrolą. Klientelą Kuby są zarówno raperzy, jak i zamożne panie domu, politycy i celebryci. Pewnego dnia diler odkrywa, że jest już zmęczony swoim życiem, chciałby odpocząć i wyjechać. W tym samym czasie z więzienia wychodzi jednak Dario, czyli gangster starej daty. Jak to wpłynie na życie i decyzje podejmowane przez Kubę? Czym będzie zajmował się diler? Serial „Ślepnąc od świateł” to doskonale zrealizowana produkcja, oparta na prozie Jakuba Żulczyka.

„Pakt”

Serial „Pakt” to kolejna polska produkcja, która została stworzona na światowym poziomie. W głównej roli pojawił się Marcin Dorociński, a partneruje mu Magdalena Cielecka. Serial przedstawia historię Piotra Grodeckiego, dziennikarza śledczego, który wpada na trop afery finansowej. Okazuje się dodatkowo, że sprawa ta ma także wymiar osobisty, wiele więc znaczy dla Piotra. Mężczyzna zaczyna odkrywać drugie dno przy pomocy Weroniki, agentki CBŚ. Powoli sprawa zatacza coraz większe kręgi, pojawia się coraz więcej warstw i tajemnic, a afera zaczyna dotyczyć także ludzi ze świata polityki i biznesu.

„Wielkie kłamstewka”

Serial „Wielkie kłamstewka” to produkcja amerykańska, która łączy w sobie elementy kina obyczajowego i kryminalnego. Serial przedstawia historię trzech kobiet: Madeline, Celeste i Jane, które pewnego dnia stają przed trudnymi wyzwaniami, morderstwem i śledztwem kryminalnym. W każdy odcinek wplecione są zdarzenia z przyszłości, które pokazują to, co niedługo się wydarzy. Jednocześnie serial prowadzony jest w taki sposób, że cały czas przeplatają się różne wątki i trudno odkryć prawdziwego zabójcę. W „Wielkich kłamstewkach” wystąpiły Nicole Kidman, Reese Witherspoon oraz Shailene Woodley, a w drugim sezonie pojawiła się Meryl Streep.

Artykuł partnera


Dodał(a): Redakcja Środa 18.11.2020