Motywy zbrodni

Ludzie trafiają za kraty z najróżniejszych powodów. Dziś przedstawiamy najgłupsze z nich.

 zbrodnia

Każde przestępstwo ma jakiś motyw. Zazwyczaj tak czy siak okazuje się, że chodzi o pieniądze. Ale nie zawsze! Są na tym świecie ludzie, którzy nie zawahają się wkroczyć na drogę bezprawia dlatego, że zepsuł się im iPhone albo nabrali ochoty wytarzać się w krowim łajnie. Poniżej przedstawiamy najdziwniejsze motywy przestępstw popełnionych na całym świecie w 2009 roku. I już nie możemy się doczekać, co ciekawego wydarzy się w nowym roku...


§ W lipcu 2009 r. Ruben Vasquez jr. pobił nieheblowaną deską czworo przechodniów, w tym dwoje dzieci, na ulicach miasta Manchester (tego w USA, nie Anglii). Nieco wcześniej ogłosił się „Synem Boga” i próbował nawrócić na swą wiarę innych. O dziwo, nikogo nie nawrócił.

§ Luo, panna młoda z chińskiej prowincji Hubei, pod koniec miodowego miesiąca podpaliła łóżko, w którym spał jej dopiero co poślubiony małżonek. Mężczyzna spłonął żywcem. Zginął, gdyż... przed wejściem do łóżka nie umył nóg, co było początkiem awantury nowożeńców – zakończonej interwencją straży pożarnej i koronera

§ 23–letni Joshua Sizemore i 18–letnia Amanda Madison uszkodzili razem 14 samochodów, rzucając kamieniami z wiaduktu nad autostradą niedaleko Lakewood (USA). Parka bawiła się w... striptiz – za każdy trafiony samochód druga osoba zdejmowała jeden element swojego ubioru. W chwili aresztowania Amanda była już tylko w bieliźnie.

§ Jerry Lowery z Milwaukee (USA) między kwietniem a lipcem 2009 r. obrabował trzy sklepy optyczne, z których nie skradł gotówki, ale ponad 500 par markowych okularów (m.in. Gucci i Prada) wartych łącznie 45 tys. dol. Lowery kradł, gdyż... kochał okulary. Po prostu siadał przed lustrem i zakładał je, zdejmował, zakładał kolejne i tak do upojenia. Teraz za napady na sklepy grozi mu 120 lat więzienia.

§ We wrześniu 2009 r. 31–letni Krzysztof J. z Warszawy śmiertelnie ranił nożem swego osobistego wuja. Dramat był efektem kłótni, która zaczęła się w chwili, gdy nieuważny wuj... zjadł sałatkę swojego siostrzeńca.

§ W tym samym miesiącu David Truscott z angielskiego Camborne włamał się na okoliczną farmę, jednak nie ukradł samochodu ani pieniędzy. Mężczyzna rozebrał się do naga... tarzał w zwierzęcych odchodach i... masturbował w krowim łajnie. Tym razem skończyło się bez ofiar. Kilka lat wcześniej, z powodu braku podniecającego łajna, David Truscott inną farmę spalił!

§ Terrance McCoy, przystojniak z Detroit (USA), na pierwszej randce z nowo poznaną dziewczyną zostawił na stole w restauracji niezapłacony rachunek i ukradł niedoszłej ukochanej samochód. Potem tłumaczył, że panienka nie była tak atrakcyjna, jak mu się początkowo wydawało...

§ 28–letnia fryzjerka i miłośniczka sztuk walki z Kaługi (Rosja) przez dwie doby więziła, karmiła viagrą i zmuszała do seksu 32–letniego mężczyznę. W ten specyficzny sposób ukarała go za... próbę napadu na jej salon fryzjerski. W rezultacie oboje zostali aresztowani: on za napaść z bronią w ręku, ona za wielokrotny gwałt.

§ 19–letni Brian Cole zamontował w swym prywatnym samochodzie czerwono–niebieskie koguty i ruszył na ulice miasta New Castle (USA). Wyjąc i migając, przebijał się przez korki, przejeżdżał na czerwonym świetle oraz niemal spowodował dwa wypadki drogowe, ponieważ... był głodny i spieszył się do McDonalds’a.

§ Tomasz B. z Jeleniej Góry uszkodził w swoim mieście ponad 30 aut na warszawskich numerach rejestracyjnych. Po złapaniu przez policję tłumaczył się, że... po prostu nie lubi miasta stołecznego Warszawy.

§ 22–letnia panna Dominique Fisher z Blackburn (Wlk. Brytania) wycięła nożem swe imię, gwiazdkę oraz kilkadziesiąt kresek na ciele faceta, z którym przespała się po kilkugodzinnej znajomości. Oboje byli pijani, a Dominique nie chciała, żeby chłopak zapomniał o tej przygodnej znajomości... Udało się.

§ Niejaka Lin Zongxiu razem ze swoim mężem zabiła przypadkowego 76–letniego mężczyznę w chińskiej prowincji Syczuan. Następnie odcięła jego głowę, ugotowała z niej pyszną zupkę i podała swojej chorej córce... gdyż gdzieś wcześniej usłyszała, że ludzka głowa jest świetnym lekarstwem na wiele chorób...

§ Andrew Ibrahim, student z angielskiego Bristolu, samodzielnie przygotował nafaszerowaną materiałami wybuchowymi „kamizelkę samobójcy”, choć nie planował żadnego zamachu terrorystycznego. Policji wyjaśnił, że...chciał się trochę zabawić, wrzucić filmik z przygotowań na youtube i przeczytać, jakie będą komentarze.

§ 21–letni student z Lawrence (USA) ukradł... karetkę pogotowia, która przyjechała na interwencję w pobliże miejsca, gdzie przez całą noc imprezował. Jak potem wytłumaczył policji, była noc i nie miał jak wrócić do domu na drugim końcu miasta.

§ Ian Stafford, 58–letni burmistrz miasteczka Preesall w Anglii, został aresztowany (i zdjęty z urzędu) za włamania do mieszkań i kradzież z nich używanych damskich majtek. Ze zdobytą w ten sposób bielizną szanowny pan burmistrz wchodził w bliski kontakt o charakterze seksualnym...

§ W lecie 2009 r. dwóch warszawskich inwalidów na wózkach stoczyło bitwę na śmierć i życie, w wyniku której jeden z nich został aresztowany, zaś drugi trafił do szpitala z nożem w płucach. Sprawni inaczej panowie pobili się o... puszkę towotu do smarowania kół w wózkach inwalidzkich.

§ Donald Goodrich z Cincinnati (USA) trafił do więzienia po tym, jak zaczął grozić użyciem broni w lokalnym serwisie Apple. Konkretnie – publicznie zagroził, że z pistoletu 9 mm rozstrzela... swojego iPhone’a, który po raz kolejny odmówił posłuszeństwa. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Telefon czuje się dobrze.

§ W lipcu 2009 roku pod nieobecność właścicieli 26–letni Christopher Bagwell włamał się do domu w Farmington (USA). Niczego nie ukradł. Zamiast tego... zgwałcił psa gospodarzy, owczarka australijskiego. Naprawdę.

§ W Durbanie (RPA) 27–letni menedżer wyjął pistolet i przestrzelił lewe kolano swemu pracownikowi. Powód? Podwładny skorzystał z toalety „Tylko dla szefów”. A w dodatku nie spuścił po sobie wody.

§ Policyjny pościg za Michaelem Mabersonem, który w maju 2009 roku włamał się do sklepu w Greensboro (USA), zakończył się rozbiciem czterech aut, w tym trzech radiowozów. Maberson oczywiście został aresztowany. Co ukradł w sklepie? Paczkę pieluch i komplet dziecięcych ubranek...

§ 48–letni mężczyzna podejrzany przez policję w Helsingborg (Szwecja) o molestowanie seksualne w drodze na przesłuchanie... próbował obmacywać eskortującą go policjantkę. Przed sądem jurny jegomość twierdził, że chciał dyskretnie okazać atrakcyjnej funkcjonariuszce, że mu się podoba.

§ 19–latek z miejscowości Skawa (woj. małopolskie) podpalił własną stodołę z drogim sprzętem rolniczym, żeby...zmylić policję poszukującą w okolicy seryjnego podpalacza. Wcześniej ten sam młodzieniec spalił cztery inne (cudze) budynki, powodując łącznie straty w wysokości ponad 1 mln zł.

§ Kenneth Repke z Detroit (USA) trafił przed sąd z zarzutem pobicia swej sąsiadki. Dlaczego to zrobił? Otóż para grała sobie w „Monopoly” i kobieta nie zgodziła się sprzedać jednej z planszowych nieruchomości. Kenneth postanowił więc użyć cięższych argumentów...

§ Pewien mieszkaniec Wołynia (północno–zachodnia Ukraina) poderżnął gardło swej żonie po tym, jak podsłuchał jej rozmowę telefoniczną. Kobieta opowiadała do słuchawki o perwersyjnej orgii, w jakiej wzięła udział w daczy sąsiada. A męża oczywiście nie zaproszono.

§ Wikler Moran–Mora, protestancki pastor z Hillsborough County (USA), wysłał do żony dramatycznego SMS–a o tym, że jest porwany i na razie nie wróci do domu. Policja natychmiast wszczęła poszukiwania na ogromną skalę. Szybko okazało się, że pastor sfingował własne porwanie, gdyż chciał spędzić więcej czasu z kochanką...

§ W San Antonio (USA) 83–letni ojciec postrzelił swojego 50–letniego syna w głowę. Wcześniej „junior” przez wiele godzin walił w perkusję, nie reagując ani na groźby, ani na prośby o wyciszenie... Po interwencji ojca domowy perkusista zamilkł na długo.

§ Między 2007 a 2009 rokiem Ahmed Boyer okradł cztery banki w austriackim Wiedniu, rabując ponad 275 tysięcy euro. Wszystkie te pieniądze były mu potrzebne tylko w jednym celu. Mianowicie do... zorganizowania i opłacenia własnego wesela, na które jego narzeczona zażyczyła sobie m.in. 500 gości, białej sukni Chanel oraz miodowego miesiąca na Karaibach.

§ Dokładnie odwrotny problem miał Anthony Miller z miasta Ephrata (USA). Napadł na bank z bronią w ręku specjalnie po to, by... iść do więzienia i ukryć się przed swą despotyczną żoną. Plan wypalił – w sierpniu 2009 r. został skazany na 3 do 6 lat za kratkami.

§ W upalne lato 2009 r. pewien 24–letni mieszkaniec Legnicy zaatakował siekierą swego sąsiada z bloku i poważnie ranił go w głowę. Atak był rezultatem sporu o okno na klatce schodowej. 24–latek ciągle je otwierał, a sąsiad wciąż zamykał...

§ Richard Barta napadł na bank w amerykańskim Chicago i zrabował równo 500 dolarów (czyli dokładnie tyle, ile zażądał od kasjera). Policjanci, którzy złapali go kilka godzin później, zadali podstawowe pytanie: dlaczego to zrobił? Odpowiedź była porażająco prosta. „Bo jestem idiotą” – przyznał Richard Barta.


Dodał(a): Mateusz Zieliński Wtorek 11.10.2011