Najdroższy dom w Beverly Hills

Specjaliści z rynku nieruchomości byli pewni, że tę posiadłość zakupią Beyoncé i Jay Z. Ku zaskoczeniu wszystkich, gwiazdorską parę przelicytował... twórca Minecrafta. Najdroższa willa Beverly Hills kosztowała go 250 mln złotych!

peterson_22.jpg

Jakiś czas temu Markus "Notch" Persson sprzedał Microsoftowi Minecrafta oraz studio Mojang za 2,5 miliarda dolarów. Jeśli zastanawiałeś się wtedy, co można zrobić z taką ilością szmalu, oto odpowiedź. Sporą część pieniędzy szwedzki programista przeznaczył na... dom. Zakupiona przez niego willa jest najdroższą w historii Beverly Hills i kosztowała go bagatela 70 milionów dolarów, czyli blisko 250 milionów złotych!

Co ciekawe na wspomnianą hawirę czaiły się również inne, znane osobistości, m.in. Beyonce wraz z mężem Jay'em Z. Jak widać na poniższych zdjęciach, było się o co licytować!

Nowa willa Notcha ma powierzchnię ponad 2100 m2. Znajdziemy w niej 8 sypialni, 15 łazienek, nowoczesną kuchnię, garderoby większe niż twoja chata, salę kinową na 18 miejsc, wielką piwniczkę z winami oraz oczywiście basen z fontannami. Wisienką na torcie jest wielka ściana M&M'sów, którą właściciel zdążył się już pochwalić na swoim Twitterze.


 

Oczywiście luksusowy apartament jest w pełni wyposażony. M.in. w: ekskluzywny barek, trzy 90-calowe telewizory, wyświetlające w salonie panoramę Los Angeles rejestrowaną z kamer na dachu, 5-metrowy stół zdobiony onyksem, nakrycia stołowe zaprojektowane przez samego Roberto Cavalliego, replikę motocyklu Jamesa Deana oraz chromowany karabin maszynowy M2.

Kto bogatemu zabroni?

peterson_01.jpg
peterson_03.jpg
peterson_05.jpg
peterson_08.jpg
peterson_09.jpg
peterson_10.jpg
peterson_11.jpg
peterson_13.jpg
peterson_14.jpg
peterson_15.jpg
peterson_17.jpg
peterson_23.jpg
peterson_24.jpg
peterson_26.jpg
peterson_27.jpg
peterson_28.jpg

Więcej w wideo promującym tę nieskromną posiadłość:

źródło: http://curbed.com


Dodał(a): BJ, fot. curbed.com Piątek 19.12.2014