Nagrody i zniżki. To miasto premiuje zaszczepione osoby

Sytuacja związana z koronawirusem dość mocno namieszała w całej gospodarce. Dla większości krajów jedynym ratunkiem wydają się szczepionki przeciw COVID-19. Jedno z miast zaczęło faworyzować grupę mieszkańców, którzy poddali procesowi wakcynacji.
iStock-1210040522.jpg


Obecnie w Polsce dość mocno jest reklamowany Narodowy Program Szczepień. W akcję włączyły się znane osoby ze świata filmu czy sportu. Warto zaznaczyć, że szczepienia są dobrowolne, a w jednym z polskich miast zaczęto premiować osoby, który przyjęły preparat przeciwko COVID-19.

Wałbrzych jako pierwsze miasto w Polsce wprowadza system bonusów dla zaszczepionych. Dla osób, które przyjęły chociaż jedną dawkę szczepionki, czekają specjalne zniżki. Chodzi m.in. o połowę tańsze bilety do miejskich instytucji kultury oraz do kompleksu sportowo-rekreacyjnego Aqua-Zdrój.

Osoby zaszczepione otrzymają również w lepszych cenach “wejściówki” do Zamku Książ, Starej Kopalni, Muzeum Porcelany, Teatru Lalki i Aktora oraz do Wałbrzyskiego Ośrodku Kultury. - Staramy się zrobić wszystko, aby uzyskać poziom zaszczepienia mieszkańców miasta, gwarantujący odporność populacyjną - stwierdził prezydent Wałbrzycha. Roman Szełemej. Co ciekawe miasto chce również zachęcić niezdecydowanych nagrodami rzeczowymi.

Powyższe ustalenia mogą budzić wiele kontrowersji, ale jeszcze większa fala krytyki wylała się na prezydenta Wałbrzycha pod koniec kwietnia. Wtedy rada miasta przyjęła uchwałę o obowiązkowym szczepieniu przeciwko COVID-19 wszystkich pełnoletnich osób pracujących w mieście, co jest zaprzeczeniem jakiejkolwiek dobrowolności.

Dodał(a): CKM.PL Wtorek 18.05.2021