Nagrody Emmy 2013

Nagrody Emmy to coś w rodzaju Oskarów. Z tą różnicą, że rozdawane są za produkcje telewizyjne. Nie masz pomysłu w jaki serial się wkręcić? Przejrzyj listę laureatów Nagród Emmy 2013
Nagrody Emmy 2013


Za nagrody odpowiada Akademia Sztuki Telewizyjnej i Nauki, Narodowa Akademia Sztuki Telewizyjnej i Nauki oraz Międzynarodowa Akademia Sztuki Telewizyjnej i Nauki. Każda z nich za inną kategorię. Łącznie to ponad 16 000 członków przemysłu telewizyjnego, którzy głosują na najlepsze produkcje telewizyjne. W tym roku nagrody Emmy przyznano po raz 65. To wyróżnienia dla najlepszych seriali i produkcji telewizyjnych.

Najważniejszą nagrodę zgarnął serial Breaking Bad”, który ma swoich zwolenników w każdym kraju, w każdym mieście, na każdej dzielnicy. Sukcesu doszukujemy się w empatii widzów, którzy śledzą przygody nudnego chemika Waltera, który pewnego dnia dowiaduje się, że ma nieuleczalny nowotwór. Z lekka pierdołowaty nauczyciel z dnia na dzień staje się jednym z lepszych producentów metamfetaminy. Wielokrotnie nominowany, w końcu doczekał się pierwszej statuetki, tej najważniejszej.

Z kolei nagrodę za najlepszą produkcję komediową zgarnął serial „Współczesna Rodzina”. Opowiada o zawiłych relacjach rodzinnych w domu Pritchettów oraz zderza ze sobą problemy kilku pokoleń w dość komiczny sposób. Ten serial zdobył już czwartą statuetkę.

Najlepszym aktorem dramatycznym uznano Jeffa Danielsa z serialu „Newsroom”, który  odsłania kulisy produkcji niusowego programu telewizyjnego. Aż ciężko uwierzyć, że Jeff grał kiedyś jedną z głównych ról w filmie „Głupi i głupszy”.Statuetkę dla najlepszej aktorki dramatycznej zgarnęła Claire Daines za wcielenie się w rolę Cariie Mathison w serialu „Homeland”. Tu trzeba przyznać, że jej kreacja była tak dobra, że mieliśmy ochotę potrząsnąć nie do końca stabilną agentką i wymienić ją na bardziej seksowną aktorkę.

Najbardziej utytułowane produkcje:
„Wielki Liberace” – 11 statuetek, m.in. za najlepszy mini serial i najlepszą rolę dla aktora w mini serialu (Michael Douglas).
Zakazane Imperium” – 5 statuetek, m.in. za najlepszą rolę drugoplanową dla aktora w serialu dramatycznym (Bobby Cannavale).
„Breaking Bad” – 3 statuetki, m.in. za najlepszy serial dramatyczny oraz za najlepszą rolę drugoplanową dla aktorki w serialu dramatycznym (Anna Gunn).
„House of Cards” – 3 statuetki, m.in. za najlepszą reżyserię serialu dramatycznego oraz najlepszą obsadę w tej kategorii.
„Teoria wielkiego podrywu” – 3 statuetki, w tym dla najlepszego aktora w serialu komediowym (Jim Parsons).
„Mea Maxima Culpa: Milczenie Kościoła” – 3 statuetki, m.in. za najlepszy scenariusz programu dokumentalnego.
„Mickey Mouse” – 3 statuetki.
„American Horror Story: Asylum” – 2 statuetki.
Gra o tron– 2 statuetki, m.in. za najlepsze efekty specjalne.Dodał(a): gianni Poniedziałek 23.09.2013