Na igrzyskach w Tokio sportowcy będą spać na kartonach

Udźwigną do 200 kg i zmieszczą ponad 2-metrowych sportowców. Można po nich skakać, ale bez przesady. 26 tys. olimpijczyków dostanie ekologiczne łóżka.

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się 24 lipca tego roku. Ale już teraz dowiadujemy się, jakie łóżka i materace otrzymają sportowcy. W ramach troski o środowisko naturalne będą wykonane ze specjalnej tektury, które później trafi do recyklingu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Eko seks - jak to się robi?

Łóżka powstaną z papieru o wysokiej wytrzymałości. Będą miały 211 cm długości i na spokojnie udźwigną ciężar o wadze do 200 kg. Jak zapewnił Takashi Kitajima, menedżer generalny Wioski Olimpijskiej, łóżka są wygodne i przystosowane do potrzeb olimpijczyków. Również materace zostaną poddane ponownemu przetworzeniu, bo wykonano je z polietylenowego włókna.

W ekologicznych łóżkach spać pójdzie 26 tys. sportowców. Portal CNBC miał już okazję zobaczyć łóżka na żywo i przetestować je. Łóżka są podobno bardzo wytrzymałe i mocniejsze nawet od tych, wykonanych z drewna. Jednak chyba lepiej po nich nie skakać.

Łóżka z kartonów - tak będą wyglądaćJaponia, która będzie organizatorem letniej olimpiady, już wcześniej zapowiadała ekologiczne rozwiązania.

Medale, które zostaną wręczone najlepszym z najlepszych, zostaną wykonane z elektrośmieci, czyli stopu metali z recyklingu smartfonów i elektroniki.Do wykonania nagród zużyto 78985 ton elektrośmieci, z których odzyskano 4100 kg srebra, 2700 kg brązu i 30 kg złota. 

Jej ulubione miejsce to... Tokio - zobacz galerię


Dodał(a): Tomasz Orszulak Czwartek 16.01.2020