Myslovitz na sprzedaż

Kolejny wielki fan page na Facebooku przejęty przez hakerów. Pojawił się na aukcji allegro
myslovitz fan page allegro


Nieprzyjemna historia dla muzyków jednej z najbardziej rozpoznawalnych kapel rockowych nad Wisłą. Ktoś przejął fejsbukowy profil Myslovitz z 258 tysiącami fanów na pokładzie. Muzycy wydali oficjalne oświadczenie:

" Na trzy tygodnie przed premierą nowej płyty Myslovitz, oficjalny profil zespołu na Facebooku (ponad 257 000 fanów) został przejęty przez nieznaną osobę (osoby). - czytamy w oficjalnej informacji od zespołu.

Chcielibyśmy poinformować, że od 20.04.2013 informacje i zmiany na stronie nie są wprowadzane przez nas.

Zespół zgłosił incydent w Komendzie Głównej Policji w Katowicach. Dowiedzieliśmy się również, że jest to zorganizowana akcja i ofiarą hackerów padło już kilkadziesiąt stron z dużą ilością polubień.

Przestrzegamy więc wszystkich administratorów przed potencjalnym niebezpieczeństwem.

Dla nas jest to szczególnie uciążliwe, ponieważ 14 maja ukazuje się nasza kolejna płyta i część działań promocyjnych musiała zostać zawieszona. Facebook niestety nie reaguje na nasze zgłoszenia."


Sprawę zgłosili śląskiej policji.

myslovitz fan page allegro

Wkrótce pojawiła się aukcja na Allegro, której przedmiotem sprzedaży był fan page`a Myslovitz. Profil wyceniono na 5000 złotych w ofercie `kup teraz` lub można było brać udział w licytacji zaczynającej się od 3000 złotych. Aukcja została usunięta przez administratorów serwisu, gdyż `handel fanami` na tej platformie jest niezgodny z regulaminem.

Z 23 na 24 kwietnia muzykom Myslovitz udało się odzyskać fan page i wszystko na ich profilu wraca do normy.Dodał(a): carlo Środa 24.04.2013