MON kupuje wojskowy pociąg

Kolejny ciekawy nabytek polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej. Tym razem polska armia ma otrzymać specjalne wagony do transportu wojska. Do Polski trafią one najprawdopodobniej w 2018 roku.
iStock-508814233.jpg

Ostatnio pisaliśmy wam o tym, że MON zakupiło „rakietowe pociski ulotkowe” i „ręczne miotacze ulotkowe”, służące do prowadzenia działań agitacyjnych i propagandowych. To jednak nie koniec interesujących zamówień, które wyszły w ostatnim czasie z resortu ministra Macierewicza.

Tym razem MON, za pośrednictwem spółki PKP Intercity, planuje zakup wagonów kolejowych dostosowanych do przewozu wojska. Na razie ma być ich 8. Sześć z nich ma służyć do przewozu szeregowych żołnierzy i być wyposażonych m.in. magazynek na broń, lodówkę, mikrofalówkę, płytę grzejną, system audio-wizualny, monitory LCD czy porty USB i czytniki kart pamięci. W dwóch pozostałych będzie zaś sala konferencyjna, przedział dowódcy, przedziały dla kadry oficerskiej oraz szafka na broń.Nie wiadomo natomiast, czy będą to wagony wyposażone w ochronny pancerz, choć znając zapędy naszego ministerstwa – nie jest to wykluczone.

Pierwsze zamówienie na wspomniane 8 wagonów ma dotrzeć do Polski w 2018 roku.


NAJSZYBSZY POLSKI POCIĄG JEŹDZIŁ JUŻ PRZED WOJNĄ!
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. istock.com Piątek 11.08.2017

Komentarze

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Komentarze (0)