Molo książkowe

W razie, gdybyś skończył już czytać książkę telefoniczną, mamy dla Ciebie kolejną porcję ciekawych lektur na plażę.
WYSPY SZERSZENIA Mirosław M. Bujko
Molo książkowe

gat.: made in Japan
Rok 1945. Japonia kapituluje. Ale ostatnia tajna broń Cesarstwa, podwodny lotniskowiec Sen-toku, zostaje przez dowódcę ukryty w tajnej bazie. Amerykanie lekceważą sprawę, ale nie powiadomieni przez swój wywiad Rosjanie. Ci chcą okręt przejąć i wykorzystać do atomowej prowokacji przeciwko Stanom Zjednoczonym i Chinom. Trzeba tylko odnaleźć i nakłonić do współpracy japońskiego dowódcę okrętu... Wszelkimi metodami! Alternatywną historię Dalekiego Wschodu w wykonaniu Bujki czyta się znakomicie, bo autor świetnie miesza fakty historyczne z fikcją literacką, a wszystko smakowicie podlewa sensacyjnym sosem z erotycznymi przyprawami.


POLE KRWI
Denise Mina
Molo książkowe
gat.: gdzie diabeł nie może
Paddy pracuje w redakcji jako goniec, ale ma ambicję zostać dziennikarką śledczą. Okazją jest zabójstwo małego chłopca. Paddy wyręcza policję: zaczyna węszyć i boleśnie przekonuje się, czym grozi wtykanie nosa w nie swoje sprawy.


ZMIENNE OBLICZE WOJNY Martin van Creveld
Molo książkowe
gat.: strategia XXI wieku
Dlaczego Amerykanie zbierają cięgi w Iraku? Bo dziś nie ma już miejsca na wojnę w starym stylu — mnożą się Afganistany, intifady i terroryści samobójcy. Ich nie pokona sama przewaga techniki, potrzeba też trochę rozumu.


CZERWONY KWIECIEŃ Santiago Roncagliolo
Molo książkowe
gat.:
koka zdrowia doda?
Okrutne morderstwa dziesiątkują gości spektakularnych obrzędów i procesji wielkanocnych w Peru. Czyżby ktoś chciał nastraszyć turystów? Gdyby premier Tusk znał tę książkę, nigdy nie poleciałby do Ameryki Łacińskiej.


WŚCIEKŁY OD URODZENIA Jeremy Clarkson
Molo książkowe
gat.: to znowu ja
Lubimy Clarksona, oglądamy jego program, śmiejemy się z dowcipów, ale kolejna jego książka jakoś nie zachwyca. Zatkał mu się gaźnik? Pękła mu guma? A może to tylko przejedzenie? Na szczęście felietony są krótkie, więc łatwostrawne.

Dodał(a): ckm Poniedziałek 25.07.2011