Mocny zwiastun thrillera!

Zwiastun tego thrillera został okrzyknięty jednym z najbardziej przerażających, jakie do tej pory zmontowano. I nie przelał się w nim ani gram krwi. Jest natomiast wielki, chłodny dom pośrodku niczego, matka zawinięta niczym mumia w bandaże i zdezorientowani bliźniacy.
widzę-widzę.jpg

9-letni bracia są skołowani, bo gdy ich matka wraca po operacji plastycznej do wielkiego domu, który stoi na odludziu między lasem, a polem kukurydzy, wszystko wskazuje na to, że w klinice podmieniono im rodzicielkę. Chłopcy tłumaczą sobie, że podejrzane i nienaturalne zachowanie kobiety może być spowodowane traumą po skomplikowanym zabiegu. Jednak jej poczynania wykraczają poza ich logikę. Naszą również.

Kobieta nocami chadza do lasu, żywi się robakami, a dookoła pełno jest ludzkich szczątków. Do tego traktuje chłopców jak intruzów. Nic nie jest takie, jak powinno być i jakie było wcześniej. Ewidentnie pod bandażami skrywa się zupełnie inna kobieta.Zapowiada się mocne kino produkcji austriackiej, które swoją premierę w rodzimym kraju miało już w styczniu 2015 roku. Oryginalny tytuł „Ich seh, Ich seh” przetłumaczono Amerykanom na „Goodnight Mommy”, a w Polsce bardziej dosłownie – „Widzę, widzę”. Główne role grają Susanne Wuest oraz bliźnięta Elias i Lukas Schwarz. Obraz wyreżyserowali wspólnie Severin Fiala i Veronika Franz.

W Polsce film wyświetlany był w ramach 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Premiera w Stanach Zjednoczonych zaplanowana jest na 11 września. Są obawy, że film może być słabo przyjęty ze względu na konieczność czytania napisów, bo dialogi odbywają się w języku niemieckim.

Dodał(a): Paweł Jaśkowski Poniedziałek 10.08.2015