Zachód słońca z bursztynową gwiazdą – Metaxą

Polskie morze, kultowe sopockie molo oraz wyjątkowy gość - Costas Raptis – Mistrz Metaxy, jedyna na świecie osoba znająca sekretną recepturę Metaxy. Tak w skrócie można opisać atmosferę niezwykłego spotkania, w minioną środę w Sopocie, na którym pojawiły się wyłącznie osoby kochające życie i dobrą zabawę.

otwarcie.jpg

Mistrz Metaxy – Costas Raptis, opuścił na chwilę swoją siedzibę nad Morzem Śródziemnym i przybył do Sopotu, aby wprowadzić gości w wyjątkową, radosną atmosferę i uchylić rąbek pilnie strzeżonej tajemnicy… śródziemnomorskiego słońca zamkniętego w butelce.

Metaxa to nie tylko smak, łączący w sobie delikatne nuty winogron muśniętych słońcem, z intensywnym smakiem ziołowych maceratów i płatków róż – to również bogata historia marki. Wielu znamienitych gości, w tym gwiazdy uczestniczące w spotkaniu - Natalia Lesz, Marina Łuczenko i Aleksandra Szwed, szczególnie zainteresował fakt, że właśnie Metaxą wzniesiono pierwszy toast w… kosmosie. Mistrz zapytany o okoliczności i czas budowy pierwszej destylarni Metaxy, zdradził, że miało to miejsce w 1888 roku w Grecji, w czasie kiedy znaleziono słynną złotą monetę z wizerunkiem wojownika z Salaminy. Od tego czasu ta legendarna postać pilnie strzeże sekretnej receptury trunku.

Metaxa_Marina-Luczenko_Auto.jpg

Co minutę na świecie Metaxą podnoszonych jest aż tysiąc toastów. W pobliżu sopockiego molo, na tle zachodzącego słońca, które odbijało się w tafli pięknego Morza Bałtyckiego, goście rozkoszowali się trunkiem, wznosząc kolejne toasty. Jego barwa i smak przywodziła świętującym na myśl słońce zamknięte w butelce. Dla wyznawców łacińskiej maksymy Carpie diem! zachód Słońca to dopiero początek świętowania. Podobnie było podczas spotkania z Metaxą - pełna gorących emocji atmosfera, a także muzyka na żywo, zachęciły gości i gwiazdy do zabawy do późnych godzin nocnych. 

Metaxa_Aleksandra-Szwed_Aut.jpg

Jedyną osobą na świecie, która zna recepturę Metaxy oraz zajmuje się dobieraniem i komponowaniem jej składników jest Mistrz Metaxy - Costas Raptis.


Dodał(a): CKM.PL Poniedziałek 09.09.2013