Misja NASA i SpaceX. Zobacz start na żywo w sieci, a przelot na polskim niebie

Zakaz przekraczania granic z pewnością nie dotyczy astronautów, którzy już dziś wyruszają z misją w kosmos. NASA i SpaceX połączyły siły, a start ich rakietę można będzie zobaczyć online. Kapsuła ma być widoczna nawet na polskim niebie.
32852846842_923869b593_b.jpg
Zanim Elon Musk i NASA wyślą Toma Cruise’a w kosmos, minie jeszcze trochę czasu. Tymczasem już dziś będziesz miał okazję zobaczyć pierwszą w historii wspólną misję SpaceX i Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej.


Zgodnie z planem rakieta Falcon 9 z kapsułą Crew Dragon i dwoma astronautami ma wystartować o godzinie 22:33 czasu polskiego. Śmiałkowie, którzy polecą orbitę to weterani podróży kosmicznych – Robert Behnken (49 lat), i Douglas Hurley (53 lata).

Wydarzenie będzie można śledzić na stronie NASA i SpaceX czy też w serwisie Youtube, tu poniżej: Co więcej, kilka minut po starcie kapsuła ma być widoczna na polskim niebie. “Dzisiaj możemy powiedzieć, że kapsuła będzie widoczna przede wszystkim w południowo-zachodniej i w centralnej Polsce. Troszkę gorzej będzie widoczna w północno-wschodniej Polsce – opowiada popularyzator astronomii Karol Wójcicki.

Crew Dragon ma przelatywać nad Polską między 22:54 a 22:57, dlatego powinieneś móc pogodzić oglądanie startu na ekranie i szukanie kapsuły na niebie.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Środa 27.05.2020