Miliony za kokainę. Narkoman podliczył, ile wydał na nielegalne substancje.

Zazwyczaj pisząc o użytkownikach TikToka, przedstawiamy nastolatki wymyślające idiotyczne trendy by szybko zdobyć popularność. Tym razem jednak sprawa wygląda inaczej. Na niezwykle popularnej wśród dzieci i młodzieży aplikacji pojawiły się nagrania mężczyzny, który przez 20 lat walczył z narkotykowym nałogiem. Po 100 dniach czystości postanowił podzielić się swoją historią. Podliczył także, ile łącznie wydał na nielegalne substancje.
Zrzut ekranu 2021-04-21 o 01.24.16.png

Nathan King przez 20 lat zmagał się z uzależnieniem od kokainy. Choć pierwsze kilka miesięcy zażywał go sporadycznie, to kolejne dwie dekady zdarzało mu się to niemalże codziennie. "W ciągu kilku lat używania tak przyzwyczaiłem się do uderzenia dopaminy i poczucia euforii, że kiedy poczułem się przygnębiony, smutny, zraniony lub zdenerwowany od razu zażywałem narkotyki, aby uciec" - opowiadał w jednym z swoich filmów.

Tak częste zażywanie kokainy wymagało ogromnych pokładów finansowych. King podliczył, że przez 10 lat niemalże codziennego przyjmowania nielegalnej substancji wydał ponad 2 mln zł. Jeśli chodzi o poprzednią dekadę, kwota była podobna, jednak ze względu na to, że pierwsze miesiące brał kokainę okazjonalnie, nie jest w stanie tego dokładnie policzyć. W jaki sposób zdobywał pieniądze? Mężczyzna pochodził z bogatej rodziny i wielokrotnie okłamywał rodziców, by niczego nie świadomi, dawali mu pieniądze. King pytany o powód, który zmotywował go do zerwania z nałogiem, przedstawia osobistą tragedię. Nie zdradza jednak szczegółów. Na odwyk trafił w grudniu 2020 r. "Przez lata okradałem rodzinę i przyjaciół, kłamałem, ukrywałem różne rzeczy, nieuczciwie mówiłem o tym, co robiłem" - mówił. 

Mężczyzna założył konto na TikToku, by jego historia posłużyła za inspirację dla tych, którzy walczą z nałogiem. "To taka ciężka praca, często nie ma z kim porozmawiać, ponieważ czujesz się taki samotny, ale wiedz, że naprawdę nie jesteś" – powiedział na nagraniu. Poinformował także, że zawsze wysłucha i postara się doradzić wszystkim tym, którzy nie wiedzą jak poradzić sobie z nałogiem.

Przytyki do palaczy i rzucanie żartami pokroju "gdybyś nie wydawał pieniędzy na papierosy, po kilku latach mógłbyś sobie kupić samochód" wydają się marne przy kwocie, jaką może wydać na narkotyki osoba od nich uzależniona. Za takie pieniądze nie tylko kupiłby sobie auto, ale spokojnie wybudował mieszkanie.   

Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / tiktok @officialnathanking Środa 21.04.2021