Męskie czytanie

Po zmianie czasu wieczory coraz dłuższe, za oknem ciemno i szaro w dodatku wieje. Jednym słowem paskuda. Co więc robić?
mężczyzna czytający książkę


Oprócz katowania się na siłowni, szarpania w najnowszą Playstation mamy dla ciebie coś, co sprawi, że w oczach płci pięknej na wejściu dostaniesz 10 punktów. Bo nic tak nie działa na kobiety jak faceci, którzy czytają książki. Badania wykazały, że facet czytający książkę w metrze, kawiarni czy parkowej ławce wydaje się o wiele aytakcyjniejszy niż wymuskany, pachnący, ubrany w najmodniejsze ciuchy. Przygotowaliśmy więc dla ciebie zestaw książek, które musisz przeczytać.

„ Ja, kapitan” – Tadeusz Wrona Ja kapitan.jpg
Jest pierwszy listopada 2011 roku. Lecący z Nowego Jorku do Warszawy Boeing 767 PLL LOT ma problemy z podwoziem, które nie chce się wysunąć. Po kilku nieskutecznych próbach jego wypuszczenia załoga podejmuje próbę lądowania … bez niego. Jak już wszyscy wiedzą skuteczną. Było to pierwsze lądowanie tego typu samolotem na świecie. Cały świat to widział, cały świat już to wie. Ale mało kto zdaje sobie sprawę, z tego co tak naprawdę działo się na pokładzie samolotu. Co działo się w kokpicie pilotów? Czy myśleli o śmierci?
Historię całego zakończonego sukcesem lotu poznasz w tej rewelacyjnej książce, która jest szczegółowym opisem lotu a także historią skromnego pilota, który był na ustach całego świata. To książka, która tak nas wciągnęła, że nie poszliśmy do redakcji zanim jej nie skończyliśmy…
Wydawnictwo Poznańskie„Księga wszystkich dokonań Sherlocka Holmesa” Arthur Conan Doyle

Sherlock.jpg To zbiór wszelakich opowiadań i nowel Sir Arthura Conan Doyle`a dotyczący najsłynniejszego detektywa wszech czasów i jego pomocnika – doktora Watsona. Choć ten drugi niejednokrotnie przyczynia się do rozwikłania zagadki wybijając się z roli suflera na pierwszy plan. Fantastyczne wydanie, które zawiera komplet klimatycznych opowieści o mistrzu dedukcji, który łączy fakty zanim my doszukamy się poszlaki. Świetna gimnastyka dla głowy, a przy okazji pole do popisu dla wyobraźni, bo klimat książki wręcz przymusza do kreślenia w głowie widoków na angielskie ulice z przełomu XIX i XX wieku. Tom o wymiarach zbliżonych do formatu A4 dumnie będzie prężył się na twojej półce. To jedna z tych książek, które niechętnie będziesz pożyczał po przeczytaniu żeby ktoś przypadkiem nie pozaginał kartek...
Wydawnictwo REA

„Conan Barbarzyńca” Robert E. Howard
conan.jpg
Kolejny zbiór opowieści o kultowym bohaterze. Conan Cymmeryjczyk urodził się na polu bitewnym i walka była mu pisana już do końca jego dni. To jeden z najpotężniejszych i najsilniejszych wojowników świata zachodniego. Współczesnym znany z kultowych komiksów Marvela oraz z trzykrotnej ekranizacji jego przygód. W tym opasłym, dostojnym zbiorze wszystkich przygód barbarzyńskiego twardziela znajdziesz 17 dzieł twórcy Conana, a także przewodnik po mitycznej erze hyboryjskiej, którą autor zaznaczył na osi czasu 10 000 lat wstecz. Jeśli więc pierwszy raz słyszysz o Conanie Barbarzyńcy, masz najlepszą okazję, by odnaleźć się w świecie stworzonym przez amerykańskiego pisarza. Zabijaka z Cymerii szybko stał się ikoną, a po śmierci jego literackiego ojca, powstało ponad 70 zbiorów opowiadań o krewkim mięśniaku.
Wydawnictwo REA


wiking.jpg „Wiking-dziecko Odyna” – Tim Sewerin

Lubisz powieści podróżnicze obsadzone w historycznych czasach? Świetnie się składa. Książka opisuje historię Thorgilsa Leiffsona, wikinga jasnowidza, który rusza w świat by poznać historię swojej biologicznej matki. Podczas podróży poznaje wiele ciekawych osób, poznaje nowe lądy a także bywa na królewskich dworach. Podczas lektury poznajemy także stare nordyckie wierzenia, ich bogów, którym są bardzo wierni i posłuszni. To jedna z lepszych książek, które mieliśmy ostatnio w rękach.

Jak potoczy się jego przygoda, czy bogowie będą wobec niego hojni, czy pozna matkę i czy w ogóle przeżyje?
Wydawnictwo Anakonda

Życie po śmierci” – Damien Echols zycie po smierci.jpg
Wyobrażasz sobie sytuację, że zostajesz skazany na karę śmierci? Ciężko nawet sobie to wyobrazić, nie mówiąc już o przeżyciu takiego piekła, które spotkało autora. Damien Echols jako jedyny pełnoletni podejrzany został skazany na śmierć za zabójstwo. Chłopak trafił do celi śmierci, w której to spędził aż 17 lat! Codziennie mając świadomość, że może zostać stracony. Teraz po wyjściu z  koszmaru postanowił spisać swoje wspomnienia. Co czuł? Co robił? Co jadł? Co pił? Jaką i czy w ogóle przeszedł przemianę za kratami? Rewelacyjna książka jest wspomnieniem młodości, buntu a także piekła jakie przeszedł za kratami? Tę książkę po prostu musisz przeczytać!
Wydawnictwo ZnakAli.jpg „ Muhammad Ali: Moje życie, moja walka” Thomas Hauser

Fascynujesz się boksem? W takim razie tej pozycji nie możesz ominąć. To pierwsza szeroka i ukazująca jednego z najwybitniejszych pięściarzy w historii biografia. Książka uzupełniona jest unikatowymi zdjęciami z walk boksera. Pokazuje nie tylko wybitnego sportowca, ale także czasy w których żył. Z tej książki dowiesz się jak naprawdę nazywał się wybitny sportowiec, dlaczego odmówił wstąpienia do armii, a także dlaczego zmienił religię?

Wydawnictwo Veni Vidi Vici

"Testament Eleonory": Artur Daniel Grabowski
testament.jpg
Młody dziennikarz Thomas Michael dowiaduje się o śmierci jego bliskiej znajomej hrabiny von Alberstein. W tym samym czasie kancelaria prawna powiadamia go, że zamordowana hrabina zostawiła dla niego list. Od tego momentu jego życie przewraca się do góry nogami. W poszukiwaniu prawdy udaje się do Niemiec konkretnie do Frankfurtu nad Menem.

W liście kobieta zostawia swojemu - no właśnie - komu? listę wskazówek, które całkowicie zmieniają życie młodzieńca.

Cóż takiego chciała przekazać chłopakowi? Kim jest Angela, no i przede wszystkim dlaczego hrabina nie żyje? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź po lekturze.

Wydawnictwo Oficynka

Dodał(a): Ostatni Mohikanin Poniedziałek 25.11.2013