Męski ideał na świecie

Zobacz, w który, kraju uchodziłbyś za miejscowego Adonisa. Graficy z 19 krajów mieli za zadanie przy pomocy edytora graficznego stuningować zdjęcie ochotnika, by finalnie oddawało wizję ciała idealnego w danym kraju. Chociaż patrząc na efekty, graficy raczej nakreślili obecną sytuację w danym państwie, bo na większości zdjęć panowie wyglądają jakby codziennie pracowali nad sześciopakiem, ale browaru.
ideał-mężczyzny-otw.jpg

Internetowa apteka Superdrug z Wielkiej Brytanii pół roku temu zrobiła akcję mającą na celu przedstawienie wzoru kobiecego piękna w 18 krajach. Tym razem na warsztat wzięto ideał fizyczności facetów. „Perception of Perfection. Part II: Men”, czyli postrzeganie perfekcji w męskiej powierzchowności dotyczy 19 krajów, częściowo pokrywających się z poprzednią edycją.

19 grafików – 11 kobiet i 8 mężczyzn poproszono o zretuszowanie oryginalnego zdjęcia, by odpowiadało standardom w ich krajach. Zmianie mogły podlegać wszystkie elementy fizyczności – figura, włosy, zarost, kształt twarzy, muskulatura, kolor skóry, kształt oczu, gęstość brwi, usta.

Oryginał (autoportret wykonany przez fotografa NYPhotoNY):
oryginał.jpg

Efekty pracy grafików z 19 krajów:


Autorzy projektu chcieli swoją akcją zwrócić uwagę na zdrowy tryb życia, a nie fizyczność. Choć to właśnie o wygląd opierał się eksperyment. Zaznaczają, że nie wszędzie liczy się krata na brzuchu lub duże bicepsy albo kształt sylwetki. Nie martw się zatem, jeśli jeszcze nie wykupiłeś karnetu na siłownię, bo może łatwiej będzie przeprowadzić się do innego kraju, niż zmusić do wysiłku fizycznego...

Swoją drogą jestem ciekaw, który „ideał” Waszym zdaniem jest najbardziej zbliżony do polskiego.
Dodał(a): Paweł Jaśkowski / fot.: superdrug.com Piątek 19.02.2016