MegaDron

Kamera GoPro już ci się znudziła? Mamy dobrą wiadomość – znaleźliśmy dla niej nowe zastosowanie, dzięki któremu znowu ją pokochasz.

Obrazek 16.png

Każdy jara się dronami i tym, jak łatwo jest je pilotować a także kręcić dzięki nim filmy z powietrza. Ale Hexo+, odważny projekt który niedawno wystrzelił na Kickstarterze, ma szansę totalnie zmienić zasady tej zabawy. Dron wymyślony przez Xaviera de le Rue'a, francuskiego narciarza i miłośnika sportów ekstremalnych, jest autonomiczny - odpalasz go a on, komunikując się z twoim telefonem i ustalając twoje położenie, podąża za tobą! Po co? Ano po to, byś mógł podpiąć do niego kamerę i filmować swoje akrobacje na rowerze/desce/motocyklu/rolkach w zupełnie nowy sposób. Hexo+ może pozostawać w zawisie do piętnastu minut co powinno wystarczyć na to, byś skleił przynajmniej jeden trik...


Parametry dotyczące tego jak dron ma zachowywać się w powietrzu - na jakiej wysokości ma zawisnąć i pod jakim kontem filmować – można będzie ustawić za pomocą aplikacji w telefonie. Nie ma obawy, że urządzenie za tobą nie nadąży – prędkość maksymalna Hexo+ to ok. 70 km/h. Pomysł zebrał już blisko pół miliona dolarów na Kickstarterze, więcej niż twórcy potrzebują na odpalenie projektu. Nadal jednak możesz przyłączyć się zbiórki – jeśli wydasz minimum 600 dolarów, Hexo+ będzie twój. Może dla ciebie kręcić niemal wszystko – nawet twój wieczorny spacer z psem po plaży choć najbardziej przyda się do uwiecznienia twojego pierwszego backflipa na FMX-ie. 

Dodał(a): Maciej Nóżka Środa 18.06.2014