Materac, który nie pozwoli Wam wyjść z łóżka. Jak go kupić?

Nie ma recepty na materac idealny, który będzie pasował każdej parze. Przed zakupem przeczytaj kilka porad – nie pożałujesz!

small iStock-1187987771.jpg


Komponując sypialnię swoich marzeń, nie można pominąć tak ważnych elementów jak łóżko i materac. O ile znalezienie odpowiedniej konstrukcji nie powinno stanowić większego problemu, tak wybór dobrego materaca może być nieco kłopotliwy. Zwłaszcza w przypadku paru. To naprawdę ważna decyzja i warto podjąć ją tak, aby później nie żałować.

Czy materac może pozytywnie wpływać na zdrowie?

Jeżeli masz drobne kłopoty zdrowotne, to odpowiedni materac, który pozwoli Ci się dobrze wyspać, może je łatwo zminimalizować lub całkowicie zlikwidować. Odpowiednia dawka przespanych godzin pomoże nadciśnieniowcom i ułatwi obniżanie ciśnienia krwi oraz poziomu złego cholesterolu. Solidne wysypianie się poprawia zdolność fizyczne i intelektualne, pomaga uporządkować myśli i wspomnienia. Źle wybrany materac to gwarancja bólu pleców i wielu nieprzespanych nocy.

czy-materac-moze-pozytywnie-wplywac-na-zdrowie.jpg

Odpowiedni materac, czyli jaki?

Niezwykle ważna dla komfortowego snu jest wielkość materaca. W pierwszej kolejności zastanów się, czy ma to być materac przeznaczony dla jednej osoby, czy może dla dwóch. Kolejną kwestią jest dobór długości materaca: standardowo powinna być ona o kilkanaście centymetrów większa niż wzrost użytkownika. Szerokość zależy od Waszych gabarytów, jednak w zakresie 70-100 cm każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Dla jednej osoby najbardziej optymalny będzie materac 80x200.

Nawet jeśli Wasza sypialnia nie jest zbyt duża, to zadbaj o to, aby było wystarczająco dużo wolnego miejsca na materac. Im więcej miejsca do spania, tym bardziej wypoczęci i zregenerowani się obudzicie! Czasem kilka lub kilkanaście centymetrów jest w stanie drastycznie zmienić komfort spania.

Jaki materac kupić?

Jeżeli istotna jest dla Ciebie niezawodność i bezpieczeństwo, przyjrzyj się produktom Hilding oraz Curem by Hilding. Te firmy są liderami branży, ponieważ ich materace, przetestowane przez ekspertów, łączą nowoczesny design z rzetelnością wykonania i ponadprzeciętnym komfortem. Wybory szyldu Hilding są też gwarancją zakupu na lata.

Warto postawić na materace z dobrej jakości materiałów, które układają się odpowiednio do kształtu ciała. Takie właściwości mają zarówno nowoczesne piany, jak i sprężyny kieszeniowe. Ich złączone siły zawierają natomiast materace hybrydowe.

Sprawdzone, wysokiej jakości produkty (w tym także materace Hilding) znajdziesz w sklepie Senna Materace.

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfolio firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wielu innych.

Materiał partnera


Dodał(a): Izabela Popko Wtorek 15.09.2020