Maszynka do tatuażu zamiast ręki

Dla tego francuskiego artysty pasja drugiego francuskiego artysty była inspiracją do stworzenia czegoś niesamowitego. Sztuczna kończyna to prawdziwe dzieło sztuki do wykonywania innych dzieł sztuki.
jc-sheitan-tenet-otw.jpg

Pisaliśmy już o chłopaku, który od producenta gry Metal Gear Solid V dostał protezę ręki i nogi, upodabniająca go do głównego bohatera tego tytułu. Było też o artystce zwanej Viktoria Modesta, której różne wydania sztucznej kończyny to prawdziwe dzieła sztuki. Teraz czas na gościa, który dzięki swojej protezie może tworzyć inne dzieła sztuki.

JC Sheitan Tenet to francuski mistrz tatuażu. 22 lata temu stracił swoją prawą rękę i od tamtej pory nauczył się świetnie operować lewą. Również dziara sprawną kończyną i wychodzi mu to naprawdę dobrze. Jednak jego kumpel JL Gonzal – artysta sztuk wizualnych – postanowił ułatwić mu życie, a właściwie pracę.Gonzal zmodyfikował protezę tatuatora. Przerobił ją na maszynkę do dziarania. I to nie byle jaką! Sztuczna kończyna wygląda na starą i zardzewiałą, ale to celowy zabieg. Całość ma nawiązywać do nurtu steampunkowego.

Tatuator prezent dostał podczas konwentu w Davezieux. Sam pochodzi z Lyonu i tam dziara na co dzień. Do tej pory robił to lewą ręką, jednak teraz, z racji tak wymyślnego urządzenia, zaczyna operować również prawą. Co prawda robi nią większe wypełnienia, ale z czasem zapewne dojdzie do większej wprawy i wykorzysta pełnię możliwości protezy. Te póki co są trochę ograniczone, bo maszynka wstawiona jest na sztywno, ale Gonzal pracuje nad wstawieniem sztucznego przegubu, który będzie imitował ruchy nadgarstka. Na razie Tenet kontury i bardziej precyzyjne elementy wykonuje lewą ręką.


Dodał(a): Paweł Jaśkowski / fot.: JL Gonzal, JC Sheitan Tenet Czwartek 16.06.2016