Maszyna do drzemki

Zdarza Ci się przysypiać w metrze? Albo może w trakcie pracy, przy (lub na) komputerze? Nie martw się, ten youtuber ma na to zabawny sposób. I przy okazji całkiem genialny.
maszyna.JPG

Drzemki. Kto z nas ich nie kocha? Czy zresztą w ogóle można ich nie kochać? Tych kilkanaście minut błogiego snu w trakcie męczącego dnia, które często są w stanie nastroić do dalszego działania. Mimo całego swojego uroku, drzemki mają jednak pewne wady.

Np., gdy śpisz w samochodzie czy w środkach miejskiego transportu zazwyczaj Twoja głowa po chwili bezwładnie opada na klatkę piersiową, a Ty bujasz się na lewo i prawo, wyglądając jakbyś właśnie zemdlał. A jak jest w domu? Obiecujesz sobie, że „zdrzemniesz się tylko 15 minut”, po czym budzisz się w środku nocy po ośmiu godzinach snu.

Wszyscy znamy te problemy i pewnie nie raz ich w swoim życiu doświadczyliśmy. Jednak szerzej nieznany youtube’owy konstruktor Joseph, stworzył dwa sprytne i genialne urządzenia, które pomagają zaradzić  tym dwóm sytuacjom.

Pierwsze – przepychaczka do sedesów z haczykiem podtrzymującym głowę – jest bardziej dowcipne i, choć skuteczne, może sprawić, że staniesz się niezłą sensacją wśród współpasażerów. Drugie zaś, to z kolei zmyślny i złożony mechanizm, zwany maszyną Rube’a Goldberga, który nie dość, że obudzi Cię ze snu, to dodatkowo przyrządzi ciepłą kawę na orzeźwienie.Maszyna robi niezłe wrażenie, prawda? Joseph doszedł do prawdziwego mistrzostwa w tworzeniu podobnych mechanizmów, a jego kanał pełny jest innych, podobnych urządzeń, które przykładowo nalewają piwo, przyrządzają śniadanie czy „liżą” znaczki pocztowe i zaklejają koperty.Być może powiecie teraz, że to zupełnie zbędne, tworzyć całą skomplikowaną maszynę, dla tak prostych czynności. Może i tak, ale czy nie jest to po prostu zabawne? I przy okazji patrzenie na tak zmyślne mechanizmy jest po prostu piekielnie hipnotyzujące.Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. YouTube Środa 07.09.2016