Masło z marihuany w Krakowie

„Narkotyki w maśle na 'THC Muffinki' ” – taki tytuł małopolscy policjanci nadali swojemu komunikatowi prasowemu, w którym pochwalili się zamknięciem plantatora i ‘spółdzielcy mleczarskiego’. W oświadczeniu nie ma informacji o przeznaczeniu nabiału, ale cieszy mnie fakt, że stróże prawa wiedzą, jak trafić z przekazem do osób `po drugiej stronie barykady`.
maslo-z-marihuany-otw.jpg

Małopolscy funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji 23 maja weszli do jednego z mieszkań w Krakowie. Wiedzieli czego szukają, choć nie do końca chyba spodziewali się, pod jaką będzie to postacią. W środku zastali 30-letniego Węgra, który najprawdopodobniej wynajmował nieruchomość. Wewnątrz znaleźli też marihuanę i produkty z niej zrobione.

W krakowskim mieszkaniu stróżowie prawa znaleźli specjalnie przyrządzane kostki masła z THC (substancją psychoaktywną marihuany). Bryły zawinięte były w folię aluminiową i teoretycznie gotowe do rozprowadzania.

Oprócz tego, policjanci z CBŚP natknęli się na susz z konopi indyjskich oraz ich uprawę w różnym stadium rozwoju w łazience tego mieszkania. Pomieszczenie było specjalnie do tego przygotowane – miało intensywne oświetlenie oraz urządzenia do regulacji wilgotności powietrza.

maslo-z-marihuany.jpg

Policja zatrzymała i przesłuchała 30-letniego Węgra. Zastosowano na nim poręczenie majątkowe oraz poddano dozorowi policyjnemu. Usłyszał też zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz prowadzenia nielegalnej uprawy konopi indyjskich. Za te czyny, kwalifikowane jako przestępstwa, grożą mu trzy lata odsiadki.

Robienie takich kostek nie klasyfikuje się do kategorii kuchni molekularnej. Instrukcje jak zrobić masło z marihuany i to na kilka różnych sposobów znajdziesz w internecie. Pamiętaj jednak, że jest to w Polsce nielegalne. No i że nabiał jest zdrowy.
Dodał(a): Paweł Jaśkowski / fot.: malopolska.policja.gov.pl Piątek 27.05.2016