“Masa” stanie przed sądem. Rozpoczęła się rozprawa najpopularniejszego świadka koronnego

Ciężkie jest życie gangstera. Z pewnością wie coś o tym Jarosław Ł. ps. "Masa". Jest najpopularniejszym w Polsce świadkiem koronnym, a mimo to ruszył przeciwko niemu proces w Sądzie Okręgowym w Łodzi.
masa.png
Były gangster należący do grupy pruszkowskiej i autor książek o mafii, który w przeszłości zeznawał przeciwko kolegom po fachu, teraz sam stanie przed sądem. Jest on oskarżony o popełnienie siedemnastu różnych nielegalnych czynów.

Wśród nich są m.in. oszustwa związane z mieniem o znacznej wartości, czyny o charakterze korupcyjnym, fałszywe zeznania, przywłaszczenie powierzonego mienia i paserstwo. “Emerytowanemu mafiozie” grozi za to do 10 lat więzienia.

Akt oskarżenie trafił do sądu pod koniec stycznia 2020 roku za sprawą prokuratora Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

Pierwsza rozprawa odbyła się w czwartek (30.07), jednak “Masa” nie stawił się w sądzie. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że na ten dzień nie zaplanowano jego przesłuchania. Warto dodać, że proces odbywa się w sali “S”, która jest uznana za jedną z największych i najlepiej strzeżonych. Wejścia do niej pilnują uzbrojeni w broń krótką policjanci.

Nie ma jednak co liczyć na to, że poznamy szczegóły sprawy, bo jawność postępowania została wyłączona. “W uzasadnieniu wyłączenia jawności sąd wskazał na ważny interes państwa i ważny interes uczestników postępowania” – poinformował sędzia Damian Krakowiak, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Łodzi.

Natomiast jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o najpopularniejszym świadku koronnym w Polsce, zapraszamy do zapoznania się z wywiadami, których udzielił naszej redakcji “Masa”:


Jarosław „Masa” – wzór do naśladowania


Dodał(a): CKM.pl / fot. Piątek 31.07.2020