Marihuana w pigułce

Australijska firma konopi medycznych sprzedała pierwsze pigułki z marihuaną. Póki co, są one dostępne jedynie w Europie

shutterstock_199312406.jpg

Australijska firma konopi medycznych MMJ PhytoTech Limited rozpoczęła sprzedaż marihuany w pigułkach. Pierwsze kapsułki zostały sprzedane za pośrednictwem spółki zależnej Satipharm z siedzibą w Szwajcarii. Na razie można je dostać jedynie w Europie (w Australii marihuana medyczna wciąż jest nielegalna).

Zielony specyfik można nabyć w Niemczech jako suplement diety. 10 mg leku kosztuje 89 euro, czyli ok. 375 zł. Zawarta w nim substancja aktywna - cannabidiol (CBD) pozyskiwana jest ze specjalnego szczepu konopi medycznych i nie zawiera tetrahydrokanabinolu (THC), czyli substancji chemicznej powodującej większość efektów psychologicznych znanych z palenia rekreacyjnej marihuany. Tabletki są także wolne od herbicydów i pestycydów.

"Sierpień był gorącym miesiącem dla naszej spółki. Pierwsze badanie kliniczne zostało zatwierdzone, pierwsze kapsułki z cannabidiolem sprzedane za pomocą nowej platformy online, a pierwsze przychody wygenerowane" - powiedział w oficjalnym oświadczeniu Andreas Gedeon, prezes i dyrektor zarządzający MMJ.

źródło: Mashable.comDodał(a): Bartosz Joda Środa 16.09.2015