Marihuana niweluje stres - nowe badania

Kilka zaciągnięć jointem pomaga zmniejszyć poziom stresu. Naukowcy sprawdzili jaki wpływ ma THC na zdenerwowanie.
joint.jpg

Marihuana w małych dawkach niweluje stres. Natomiast jeśli do czyjejś krwi dostanie się więcej THC będzie bardziej zdenerwowany.
Tak wynika z najnowszych badań naukowców z uniwersytetu w Chicago.

Zebrano 42 zdrowych ochotników w wieku między 18 a 40 rokiem życia, którzy mieli doświadczenia z marihuaną, ale nie palili jej codziennie. Otrzymali oni kapsułki z dawką THC odpowiadającą kilku zaciągnięciom się jonitem, albo pozbawione związku chemicznego. Badanych podzielono na trzy grupy:
- osoby, które otrzymywały kapsułki zawierające 7,5 miligramów THC
- osoby, które otrzymywały kapsułki zawierające 12,5 miligramów THC
- osoby, które otrzymywały kapsułki bez THC

Każdy z badanych wziął udział w dwóch czterogodzinnych sesjach. Zażywali kapsułki, po czym mieli się relaksować przez 120 minut, aby krew wchłonęła THC. Podczas pierwszego eksperymentu uczestnicy przygotowywali się do rozmowy o pracę, a potem takową przechodzili. Następnie przez pięć minut rozwiązywali zadania matematyczne.

Podczas drugiej sesji mieli przez pięć minut opowiadać o swojej ulubionej książce bądź filmie, a następnie przez taką samą ilość czasu układać pasjansa. W trakcie obu eksperymentów mierzono ciśnienie i szybkość bicia serca.

W porównaniu go grupy kontrolnej, mniej zestresowane były osoby z pierwszej grupy, czyli te, które otrzymały najmniejszą dawkę THC. Natomiast ludzie zażywający najwięcej związku chemicznego byli bardziej zdenerwowani.

Jak tak dalej pójdzie marihuana okaże się lekiem na wszystkie bolączki naszego świata. Pamiętaj jednak, że miękki narkotyk jest w naszym kraju nielegalny. Zobacz co może ci grozić za jego posiadanie.
Dodał(a): Mateusz Olch Poniedziałek 12.06.2017