Marihuana i świeże kalafiory. Nietypowy przemyt

Zlikwidowano właśnie gang zajmujący się eksportem do krajów Unii Europejskiej dużych ilości marihuany. Narkotyki chowano w koszykach z warzywami. Mowa tu o transportach ok. 142 kg haszyszu i 148 kg marihuany w jednym ładunku.
Zrzut ekranu 2021-10-25 o 12.33.46.png

Przechwytu dokonali funkcjonariusze gwardii cywilnej z Hiszpanii. Zatrzymali do kontroli jedną ciężarówkę, w której znajdowało się 16 ton kalafiorów. Pod warzywami znaleziono skrytkę, w której ukryto 142 kg haszyszu i 148 kg marihuany. Kierowcę aresztowano, a kalafiory (bez dodatkowej zawartości) przewieziono do banku żywności w Maladze.
Po tej sytuacji gwardia cywilna przeszukała kilka obiektów w okolicy. Okazało się, że w wyniku tej operacji zatrzymano 11 osób i przejęto 10 pojazdów i tysiące banknotów z różnych krajów (m.in. korony szwedzkie, franki szwajcarskie i euro), a także biżuterię i zegarki. 

Cała akcja może mieć także polski akcent. Kilka miesięcy temu przejęto w Polsce podobny ładunek, także ukryty pod kalafiorami. Niewykluczone, że jest to bezpośrednio powiązane z przemytnikami odpowiedzialnymi także za ten ładunek. 

Niestety ci, którzy liczyli na dodatek do kalafiorów, muszą obejść się smakiem. Była już kokaina w bananach i szereg różnych narkotyków pochowanych pomiędzy hurtowymi towarami. Kalafior po tych akcjach odpada, więc teraz można dawać zakłady, jaki owoc/warzywo będzie następne. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / fot.: Guardia Civil Poniedziałek 25.10.2021