Mamy pierwszy zwiastun filmu "Angry Birds"!

Sony Pictures oraz Rovio Entertainment przedstawiają pierwszy oficjalny zwiastun pełnometrażowego filmu animowanego "Angry Birds"! Czy powtórzy on sukces popularnej gry?

RTEmagicC_8usbim.jpg.jpg


Z całą pewnością nie jest to pierwszy raz, kiedy popularna gra stała się inspiracją do stworzenia filmu. Ba! W przeszłości zdarzało się nawet, że twórcy podejmowali się pisania scenariuszy nie tylko na podstawie gier komputerowych (w których - jakby nie patrzeć - coś się dzieje, i które często mają swoją fabułę), ale nawet na podstawie planszówek (doskonałym przykładem jest np.: "Clue" z 1985 roku oparty na grze pod tym samym tytułem lub chociażby "Monopol", który jest właśnie w trakcie realizacji). Jeśli mimo to zastanawiasz się jednak, jaką historyjkę można "ukręcić" z aplikacji o rozwścieczonych ptaszkach, aby zajęła ona publiczność podczas pełnometrażowej produkcji, oto zwiastun, który powinien rozwiać twoje wszelkie wątpliwości!

Film "Angry Birds" przybliży nam losy rozgniewanego, czerwonego ptaka - Reda, którego każdy powinien kojarzyć ze słynnej gry, a także jego kumpli: narwanego Chucka oraz wybuchowego (dosłownie) Bomba. Z produkcji dowiesz się przede wszystkim, dlaczego kolorowe towarzystwo jest takie "wściekłe" oraz prześledzisz jego - miejmy nadzieję - ciekawe losy. Scenariusz do filmu napisał Jon Vitti ("The Simpsons"), a za reżyserię odpowiada Clay Kaytis i Fergal Reilly.

Produkcja wejdzie do kin w maju 2016 roku, czyli wcześniej niż zakładano. Póki co nieznana jest jeszcze data polskiej premiery, ale wiadomo, że trzeba będzie poczekać na dogranie dubbingu.


"Angry Birds" to gra komputerowa stworzona w grudniu 2009 roku przez Rovio Mobile na urządzenia z systemem iOS (potem także Android). Jej ogromna popularność wpłynęła na decyzję o przeniesieniu jej także na inne platformy - komputery i konsole wideo. W "Angry Birds" miesięcznie gra ponad 40 mln użytkowników, a aplikacja została ściągnięta już ponad 2 miliardy razy! Wszystko to sprawiło, że gra została nazwana "jedną z najbardziej mainstreamowych gier, jakie wyszły do tej pory" oraz "jednym z hitów roku 2010".

Dodał(a): Bartosz Joda, fot. Youtube Czwartek 24.09.2015