Mamy już 20 lat - a tak wyglądał pierwszy numer magazynu CKM

CKM
Kiedy to zleciało? Sami nie wiemy, ale magazyn CKM ma już 20 lat! Dokładnie 26 czerwca 1998 roku wyszedł pierwszy numer naszego pisma, dlatego też postanowiliśmy przypomnieć wam (i sobie), jak wówczas się to wszystko robiło.
cykymy.jpg


„40 lat minęło jak jeden dzień!” – no dobra, może nie 40, a 20, ale to i tak szmat czasu. I naprawdę minął w mgnieniu oka. Przez te dwie dekady na rynku ukazało się 240 wydań magazynu CKM (łącznie z najnowszym, który będzie w kioskach już w piątek 28 czerwca), a przez nasze okładki przewinęły się setki pięknych kobiet, 3 lwy, 2 psy i tylko jeden facet.

CKM kończy 20 lat
20 lat to naprawdę dużo. W tym czasie internet z narzędzia dla nerdów bez znajomych przekształcił się w globalną sieć dającą nerdom bez znajomych tysiące wirtualnych kumpli i memy, Doda zdążyła rozstać się z Radkiem i Nergalem, a „Gwiezdne Wojny” doczekały się w sumie ośmiu części (nie liczymy wszystkich spin offów etc.). Ba, jesteśmy już tak starzy, że w momencie ukazywania się na rynku pierwszego wydania CKM, dwaj nasi obecni redaktorzy uczyli się jeszcze alfabetu i na pewno nie mieli pojęcia, czym jest bikini.

Przez 20 lat zmieniło się naprawdę wiele, ale nie CKM. A właściwie nie jego zawartość. Bo choć pierwsze wydania miały czarno-białe fotki na okładce, były nieco większego formatu i miały inny krój czcionki w logo, to od zawsze pisaliśmy o kobietach, motoryzacji, seksie, gadżetach i wszystkich innych ostrych, absurdalnych, szalonych i dziwnych tematach, które tylko wpadły do głów naszych nie do końca normalnych redaktorów.

Pierwszy numer CKM

Na koniec, żeby wspominkom stało się zadość, przedstawiamy wam galerię z fragmentami pierwszego, historycznego wydania CKM! Wierzcie lub nie, ale jesteśmy tak starzy, że tego wydania nie mamy w formie cyfrowej i musieliśmy stać i skanować archiwalny egzemplarz strona po stronie, żeby móc umieścić go tutaj.Dodał(a): CKM/ fot. CKM Wtorek 26.06.2018