Magic Leap

„Współcześni czarodzieje” - tak często określani są ludzie z Magic Leap, którzy przenoszą wirtualną rzeczywistość na najwyższy poziom zaawansowania. Właśnie pokazali oszałamiającą próbkę swojej wizji hologramów naniesionych na świat realny!
magic-leap-strzał.jpg

Według nich wygląda to tak. Siedzisz w biurze z wirtualnymi okularami na nosie. Słuchasz muzyki i przeglądasz maile – wszystkim sterujesz za pomocą gestów i „dotykając” wyświetlającego się interfejsu. Jednak jak to w przypadku osób kreatywnych bywa, musisz stracić trochę czasu na „głupoty”, by Twój umysł mógł w swobodzie poganiać na łące fantazji. Zamiast stawiania pasjansa albo podglądania na fejsie koleżanek z pracy, Magic Leap proponuje bardziej zaawansowaną rozrywkę.

Wybierz z menu katalog gier i włącz ulubioną. Uzbrój się w ulubiony pistolet i ruszaj w głąb biura rozprawiać się z niszczycielskimi humanoidami! Rozstawiaj armatki, które pomogą Ci niszczyć roboty, ale uważaj na bossa, który w każdej chwili może wjechać czołgiem przez ścianę!Taka wizja jest coraz bardziej realna, dzięki osobom pracującym / bawiącym się w Magic Leap. Ale ich sukces w postaci patentu, który właśnie im przyznano, to również zasługa Google. Gigant z Mountain View zainwestował w ubiegłym roku w ten technologiczny start up 542 miliony dolarów. Tym samym dał światu znać, że nie porzuca całkowicie projektów związanych z rozszerzoną rzeczywistością. Niedawno bowiem wstrzymali rozwój Google Glass, który sami uznali za porażkę.

magic-leap-mail.jpg

Nowy projekt ma być naniesieniem rewelacyjnej grafiki na świat realny. Możliwe ma to być dzięki zastosowaniu specjalnych światłowodów, zaawansowanych kamer i czujników. Załączone wideo powstało we współpracy z Weta Workshop, które projektowało efekty specjalne m.in. do najnowszego „Mad Maksa”, dwóch części „Hobbita”, czy „Godzilli”. Póki co jest to animacja i wizja tego, co będzie możliwe za jakiś czas.

Dodał(a): Paweł Janusz Piątek 20.03.2015