Ludobójstwo pod Kijowem. Odkryto zbrodnie rosyjskich żołnierzy

Cały obwód kijowski jest już wolny od okupantów – to ta dobra wiadomość. Niestety przyćmiła ją masakra, o której się dowiedziano i która miała miejsce w okupowanych przez Rosjan miejscowościach.
Zrzut ekranu 2022-04-4 o 11.34.52.png

Ukraińcy ciągle znajdują ciała mieszkańców swojego kraju. W Buczy pochowano 300 osób w masowym grobie, z kolei "Policja robi wszystko, co możliwe, aby przywrócić ład i porządek na wyzwolonych terytoriach, aby mieszkańcy mogli jak najszybciej wrócić do rodzinnego miasta" – podano. 

We wsi Motyżyn znaleziono zwłoki naczelniczki tej miejscowości Olgi Suchenko i jej rodziny. Porwano ich 10 dni temu. "Smutna wiadomość. Naczelniczka wsi Motyżyn Olga Suchenko, jej mąż Ihor Suchenko i syn Ołeksandr Suchenko, którzy zostali uprowadzeni przez rosyjskich najeźdźców 10 dni temu, zostali znalezieni martwi. Ich losu dotychczas nie ustalono" -  napisał na Telegramie Vadym Tokar, naczelnik wsi Makarów.

Warto zaznaczyć, że początkowo żołnierze chcieli uprowadzić jedynie Olgę Suchenko, jednak jej mąż sam poprosił o to, by móc jej towarzyszyć. Ciało Ihora Suchenko znaleziono w studzience kanalizacyjnej, z kolei Olgi, jej syna i jeszcze jednej osoby odkopano spod piachu.
Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / twitter.com Poniedziałek 04.04.2022